31 sierpnia 2020

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W ZESPOLE SZKÓŁ W ŚWIERCZYNIE OD 1.09.2020 ROKU

 

Szanowni Rodzice, Uczniowie, Pracownicy szkoły

 

    Od 1 września rozpoczynamy naukę w nowym roku szkolnym 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie wracamy do nauki i pracy stacjonarnej. Z uwagi na stan epidemiczny będzie on inny niż wszystkie dotychczas i będzie odbywał się zgodnie z procedurami bezpieczeństwa określonymi dla Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Świerczynie. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo  członków społeczności szkolnej zobowiązuję wszystkich do zapoznania się z właściwymi procedurami i bezwzględnego ich przestrzegania.

     Z uwagi na stan epidemiczny nie odbędzie się również tradycyjne uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego podczas którego cała społeczność szkolna spotykała się co roku 1 września. Uczniowie zgodnie z wyznaczonym harmonogramem spotkają się w klasach ze swoimi wychowawcami, którzy przekażą im najważniejsze informacje dotyczące organizacji zajęć w nowym roku szkolnym, a także omówią najważniejsze zasady bezpieczeństwa.

     1 września to również ważna data w historii naszego państwa. Rocznica wybuchu II wojny światowej niech przypomina nam wszystkim odwagę, przelaną krew bohaterów, którzy oddali swe życie za „Biało-Czerwoną" . Oni swoją postawą naprawdę udowodnili, że „Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy…" Chwilą zadumy wspomnijmy pamięć bohaterów, a także wielu bezimiennych ofiar tej największej w historii ludzkości tragedii.

   Wszystkim z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego życzę przede wszystkim ZDROWIA, pomyślności, sukcesów edukacyjnych i satysfakcji z pracy. Niech każdy dzień spędzony w szkole będzie jak najlepiej wykorzystany i efektywny.

                                                     Z wyrazami szacunku

                                                     Jacek Matecki

                                                     Dyrektor  Zespołu Szkół w Świerczynie

Pliki do pobrania: