Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start Aktualności
Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
"100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości"

"100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości" to kolejna akcja, w której bierzemy udział. Naszym zadaniem jest wysłanie pocztówek do 105 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. Również i my otrzymamy tyle samo kartek. Trwają prace związane z wpisywaniem na pocztówki przygotowane przez naszego ucznia, Pawła z klasy VI, adresów i pozdrowień. Już w przyszłym tygodniu widokówki - z najważniejszymi miejscami w Świerczynie - będą mogły wyruszyć w najdalsze rejony Polski.

 
Gra papieska

Gra papieska upamiętniła 40-lecie wyboru Karola Wojtyły na papieża. Uczniowie w grupach przebyli wyznaczoną trasę, realizując po drodze zaplanowane zadania. Były quizy wiedzowe, puzzle, układanie piosenki oraz prezentacje. Pogoda i dobre nastroje dzieci sprzyjały zaangażowaniu i twórczej zabawie. Nad całością czuwała nasza katechetka pani Jola, a za gościnę i pomoc dziękujemy także księdzu Maksymilianowi.

 
Dzień Głośnego Czytania

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. 19 października obchodziliśmy w klasach II i III Dzień Głośnego Czytania. Od samego rana przygotowywaliśmy sale do wydarzenia: na tablicy i drzwiach pojawił się kolorowy napis: Dzień Głośnego Czytania oraz Słodziakowy dzień, w zasięgu wzroku wisiał plakat informujący o akcji, na każdym stoliku zagościł Słodziak. Dzieci przyniosły z domu książeczki „Gang Słodziaków” i maskotki, a na zajęcia zaprosiły swoich rodziców i rodzeństwo. Na zajęciach graliśmy w grę planszową, sudoku, rozwiązywaliśmy krzyżówki. Uczestnicy podzieleni byli na grupy, w każdej grupie osoba dorosła i dzieci. Mama uczennicy przeczytała wszystkim bajeczkę o jeżu Jerzyku z książeczki „Gang Słodziaków”. Po pożegnaniu rodziny, udaliśmy się do przedszkolaków, którym uczniowie czytali bajeczkę pt. „Ryś Rysio”. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem, potem uczniowie mogli pobawić się wspólnie z przedszkolakami. Następnie dzieci udały się do biblioteki szkolnej, gdzie uczestniczyły w głośnym czytaniu przez panią dyrektor bajeczki pt. „Lis Lucek”. W nagrodę za wysłuchanie opowiadania otrzymały naklejki ze Słodziakiem, które wkleiły do otrzymanych wcześniej albumów ucznia. Po powrocie do klasy wzięliśmy się do wymyślania nowej historii o przygodach Słodziaków. Na podstawie tej historii dzieci wykonały prace obrazkowo- słowne, które przesłane zostały na konkurs organizowany przez sklep Biedronka. Udział w akcji miał zachęcić dzieci do codziennego czytania. Zobacz zdjęcia.

 
RODO

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA UCZESTNIKÓW IMPREZY

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA UCZESTNIKÓW WYCIECZKI

KLAUZULA INFORMACYJNA PRZY REKRUTACJI

 
Dzień Edukacji Narodowej

Niespodziankę z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, dla wszystkich pracowników naszego Zespołu przygotowali nasi uczniowie. Były życzenia, kwiaty, samodzielnie pieczone babeczki z wróżbą i wyśmienity tort. Dziękujemy! Dzieci wykazały się talentem kulinarnym, plastycznym, literackim i organizatorskim. Wykazały się pomysłowością i samodzielnością.

 
Pasowanie pierwszoklasistów

Pasowanie pierwszoklasistów to tylko formalność. Dzieci od kilku tygodni nienagannie radzą sobie w szkole. Są radosne i pełne zapału. 12 października złożyły ślubowanie i wyróżniająco zdały egzamin ze śpiewu, recytacji i wiedzy ogólnej. Życzymy im dużo uśmiechu i sukcesów w szkolnej przygodzie. I dziękujemy za bardzo udany występ. Zobacz zdjęcia.

 
Spotkanie z siostrą zakonną

Dnia 11 października br. po raz drugi naszą placówkę odwiedziła siostra Maksymiliana ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety z Leszna, swoje słowa skierowała do uczniów klasy IV i V. Podczas spotkania siostra mówiła o pracy i posłudze sióstr zakonnych w kraju i za granicą, o codziennym życiu zakonnym - o modlitwie, zainteresowaniach i pracach sióstr zakonnych. Siostra Maksymiliana opowiadała o patronce i założycielce Sióstr Elżbietanek, przedstawiła również sylwetki i pasje sióstr zakonnych. Na zakończenie spotkania była wspólna modlitwa. Dziękujemy za miłe spotkanie. Zobacz zdjęcia.

 
"Czytanie na śniadanie"

Kolejne czytania w bibliotece z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych już za nami.  O przygodach Słodziaków czytała Pani dyrektor i Pani bibliotekarka. Przypominamy, że czekamy na Was w bibliotece szkolnej w każdy wtorek i czwartek podczas przerwy śniadaniowej.

 
WIEŚCI Z PRZEDSZKOLA- PAŹDZIERNIK

Warsztaty kulinarne przedszkolaków

4 października Maluchy uczestniczyły w warsztatach kulinarnych „Jabłkowe przysmaki”. Do pracy wykorzystano jabłka z przedszkolnego sadu. Każde dziecko zmierzyło się z nie lada wyzwaniem. Pierwszym zadaniem było przygotowanie kompotów na zimę. Przedszkolacy z dużym zaangażowaniem kroiły i napełniały słoiki owocami. Potem trochę cukru i wody i kompot już gotowy. Drugie zadanie to pieczenie jabłkowych ciasteczek. Dzieci otrzymały kawałek ciasta, w który musiały zawinąć jabłuszko. Wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie. Ciasteczka trafiły do piekarnika, po wystygnięciu zostały posypane cukrem pudrem – smakowały wyśmienicie. Trzecie zadanie było najłatwiejsze- dzieci układały na specjalnej blaszce plastry jabłek, które po wysuszeniu będą zdrowymi, jabłkowymi chipsami. Na ten przysmak Maluchy będą musiały jednak poczekać dłużej. Był to bardzo pracowity dzień, ale wszystkim dzieciom te zajęcia bardzo się podobały.  Galeria zdjęć.

Giełda jesienna

7 października Rada Rodziców przedszkola zorganizowała festyn rodzinny połączony z giełdą jesienną. Rodzice oraz pracownicy przedszkola przygotowali dla uczestników imprezy, liczne kulinarne atrakcje. Nie zabrakło też loterii fantowej, w której każdy los wygrywał. Dochód z imprezy zasili konto Rady Rodziców i będzie wykorzystany na atrakcje dla przedszkolaków. Ogromne podziękowania składamy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji giełdy oraz sponsorom, a także tym, którzy zechcieli przyjść na festyn i wspólnie z dziećmi miło spędzić to niedzielne popołudnie. Galeria zdjęć.

Tydzień zdrowia w przedszkolu

W ramach tygodnia „Dbamy o zdrowie” przedszkolaki poznały zasady zdrowego odżywiania, samodzielnie przygotowywały sobie zdrowe, pełne witamin kanapki oraz przekąski owocowo – warzywne. Omówiony został także „Kodeks zdrowego przedszkolaka”. W ramach programu „Akademia Aquafresh” dzieci poznały zasady higieny jamy ustnej i rozpoczęły systematyczne mycie zębów. Odbyło się również spotkanie z panią Marią – pielęgniarką szkolną. Dzieci zwiedziły gabinet lekarski, poznały różne przybory wykorzystywane w pracy pielęgniarki. Galeria

Pasowanie w przedszkolu

24 października odbyło się w przedszkolu pasowanie dzieci nowo przyjętych na „Przedszkolaka”, a dzieci 6 letnich na „Starszaka”. Uroczystą ceremonię poprzedziły występy dzieci. Przedszkolacy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, za które otrzymali gromkie brawa od swoich rodziców. Niezapomnianą chwilą dla każdego pasowanego przedszkolaka był moment dotknięcia przez panią dyrektor Agatę Łogin – Szczepańską symbolicznym ołówkiem i otrzymanie pamiątkowego dyplomu. Z tej okazji Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich przedszkolaków puzzle z wizerunkiem każdego dziecka oraz różne edukacyjne zabawki, min. elektroniczne gąsienice, których działanie zaprezentowała dzieciom sama pani dyrektor. Rodzice zadbali również o słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników uroczystości. Galeria zdjęć.

Przedszkolacy odwiedzają groby zmarłych

Pielęgnując tradycje związane z Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, przedszkolaki 31 października wybrały się na cmentarz, aby odwiedzić groby zmarłych i zapalić znicze na Grobie Powstańców. Wycieczce towarzyszyły chwile zadumy i refleksji. Dzieci spacerując alejkami cmentarnymi obserwowały także prace związane z porządkowaniem i dekoracją grobów. Galeria zdjęć.

 
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Zapraszamy zatem do naszej biblioteki tak często, jak tylko będziecie mogli, a zwłaszcza we wtorki i czwartki!

 
"Belfer na szóstkę"

Trwa plebiscyt „Belfer na szóstkę” organizowany przez redakcję Panoramy Leszczyńskiej. Wśród nominowanych jest nauczycielka naszej szkoły Pani Anita Podrzycka. Właśnie odbywa się głosowanie smsowe. Głosować można wielokrotnie. Aby oddać swój głos należy wysłać sms na numer 71601 o treści: pl.belfer.2. Koszt sms-a to 1zł + VAT (czyli 1,23zł). Zagłosować może każdy do dnia 11 października br. Zachęcamy do głosowania na Panią Anitę.

 
Konkursy Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Wkrótce seria konkursów ogłoszonych przez Kuratorium Oświaty w Poznianiu. Zachęcam uczniów (nie tylko klasy) do przygotowań oraz do udziału. Wszelkie informacje wraz z zakresem materiału są dostępne na www.ko.poznan.pl. Wasi nauczyciele pomogą Wam w skompletowaniu informacji oraz w przygotowaniach. Chęć udziału należy zgłosić do piątku nauczycielom przedmiotów lub w sekretariacie. Powodzenia!

 
III Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

III Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Stanisław Moniuszko – Wielki Patriota w 200 rocznicę urodzin”

Honorowy Patronat Rodzinny sprawują potomkowie Kompozytora.

Główny Organizator: Koło Miłośników Muzyki przy Okręgu Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków

Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018

R E G U L A M I N K O N K U R S U

Temat Konkursu: Stanisław Moniuszko – polski patriota (tradycja narodowa w twórczości Stanisława MONIUSZKI: postacie, ubiór, obyczaje, przyroda, architektura)

Uczestnicy Konkursu

Dzieci i młodzież z Polski oraz ośrodków polonijnych, cudzoziemcy zainteresowani tematyką konkursu (w wymaganym przedziale wiekowym):

1 grupa— 4 do 7 lat

2 grupa—7 do 14 lat

3 grupa—14 do 18 lat

Rodzice i opiekunowie autorów nadesłanych prac konkursowych wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez organizatora.

Przedmiot Konkursu:

Prace dzieci i młodzieży odpowiadające tematowi określonemu w punkcie 1.

Warunkiem uczestnictwa jest SAMODZIELNE wykonanie pracy w technikach rysunek, grafika, malarstwo, na papierze (ewentualnie na tkaninie) z wykluczeniem technik komputerowych.

Termin nadsyłania prac do siedziby współorganizatora konkursu:

do 10 grudnia 2018 r. – drogą pocztową (decyduje data stempla pocztowego),

Prace będziemy wykonywać także podczas zajęć plastycznych w szkole. Następnie dokonamy wspólnej wysyłki.

 
Szkolny konkurs na lapbook poświęcony 100 rocznicy odzyskania niepodległości

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8 i polega na zespołowym wykonaniu lapbooka o tematyce podanej wyżej. Zespół może liczyć od 2 do 4 osób z jednej lub różnych klas. Termin składania prac: 6 listopada 2018. Zachęcam Was do zgłębienia tematyki konkursu oraz doskonalenia techniki tworzenia lapbooków, które mogą być skuteczną metodą analizowania różnych tematów i zbierania informacji dla ich podsumowania i utrwalania. Podczas pracy możecie liczyć na pomoc nauczycieli.

Powodzenia! Na wszystkich czekają nagrody!

 
Mecz Lech Poznań - Miedź Legnica

Gorący doping i wielkie emocje towarzyszyły naszym uczniom, którzy dzielnie kibicowali podczas meczu Lech Poznań - Miedź Legnica.

 
Nowy obiekt widowiskowy otwarty

Również uczniowie naszej szkoły wzięli udział w otwarciu nowego Centrum Kultury i Biblioteki w Osiecznej. W nowoczesnej sali widowiskowej składano podziękowania pomysłodawcom, projektantom i wykonawcom inwestycji. Uroczystości towarzyszyło symboliczne sadzenie drzew oraz koncert lokalnych muzyków. Dziękuję Weronice, Wiktorii, Bartkowi, Maciejowi, Marcinowi i Nikodemowi za obecność.

 
Noc naukowców

Noc naukowców to międzynarodowa akcja promująca wartość nauki. 11 uczniów naszej szkoły wzięła udział w ofercie przygotowanej przez Uniwersytet A.Mickiewicza w Poznaniu. Największym zainteresowaniem cieszyły się wykłady i pokazy w instytucie biologii, chemii i historii. A na samym campusie akademickim Morasko można było poczuć atmosferę studiowania na prawdziwie światowym poziomie. Dziękuję grupie za zdyscyplinowanie, wzajemną pomoc i przemiłe popołudnie.

 
Gra Papieska

GRA PAPIESKA - REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIOWA

 
Dzień Chłopaka w szkole

W piątek, 28 września obchodziliśmy w szkole Święto Chłopaka. Dziewczynki zadbały o to, aby chłopcy poczuli się w tym dniu wyjątkowo: przygotowały upominki dla swoich klasowych kolegów, złożyły życzenia i zaśpiewały sto lat.

 
Spotkanie ze studentem medycyny w klasach I- III

Mieliśmy przyjemność ponownie gościć studenta 6. roku medycyny. Tym razem spotkał się on z uczniami klas I- III. Rozmawiał z dziećmi na temat pracy lekarza, przedstawił jego atrybuty, zapoznał je ze specjalizacjami lekarskimi. Pokazał uczniom sposób działania ciśnieniomierza oraz jak go stosować. Dzieci miały możliwość skorzystania ze stetoskopu, dzięki czemu usłyszały bicie serca kolegi lub koleżanki. Pan Adam przedstawił także swoją drogę edukacyjną, czyli jakie szkoły należy ukończyć, aby zostać lekarzem. Dziękujemy za spotkanie. Zobacz zdjęcia.

 
Spotkanie z siostrą zakonną

27 września gościliśmy w klasach I- III siostrę Maksymilianę ze zgromadzenia sióstr św. Elżbiety. Przybliżyła ona nam postać św. Elżbiety i błogosławionej Marii Luizy Merkert, założycielki zgromadzenia, opiekunki chorych i biednych dzieci. Opowiedziała o kolejnych etapach swojego powołania, o codziennym życiu w zakonie. Mówiła o pracach, jakich podejmują się siostry, ich zainteresowaniach i zdolnościach. Dziękujemy za miłe spotkanie i wspólną modlitwę.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 11

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości