Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start Aktualności
Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Konkurs przyrodniczo-artystyczny „Grzyby wielkopolskich parków krajobrazowych”

Uczniowie z klas V-VII przygotowali prace plastyczne i wiersze o tematyce przyrodniczej do udziału w konkursie przyrodniczo-artystycznym pt. „Przyrodnicze rymowanie - otaczającego świata poznawanie - grzyby wielkopolskich parków krajobrazowych”, organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Ligę Ochrony Przyrody w Poznaniu. W poprzednich edycjach prace uczestników dotyczyły zwierząt i roślin parków krajobrazowych Wielkopolski, tematem obecnej edycji zostały grzyby. Koordynatorem etapu szkolnego tego konkursu była Pani Podrzycka. Z niecierpliwością musimy poczekać na wyniki konkursu, które zostaną ogłoszone we wrześniu.

 
Wręczenie nagród

21 czerwca 2018 r. cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, aby wręczyć nagrody zasłużonym uczniom. W tym dniu nagrody za 100% frekwencję w roku szkolnym 2017/ 2018 otrzymali: Jadwiga Wojciech, Julia Dawid, Weronika Sznabel i Wiktoria Stróżyńska. Wzorowym czytelnikiem biblioteki szkolnej została Weronika Szeląg, a nagrodę za najwyższą średnią ocen (6,0!) z religii dostał Jakub Kolańczyk. Pani dyrektor wręczyła także uczniom klasy IV karty rowerowe, a dzieci, które brały udział w programie „Umiem pływać” odebrały medale. Zobacz zdjęcia.

 
"Systematyczny czytelnik"

W klasie III po raz ostatni ogłoszono wyniki konkursu całorocznego: "Systematyczny czytelnik". W drugim okresie roku szkolnego 2017/ 2018 miejsce I zajął Patryk Łagoda, II miejsce Maksymilian Miler, a III- Janek Giera. Gratulujemy!

 
Projekt edukacyjny "Czytanie jest cool"

20 czerwca 2018 r. zakończony został projekt „Czytanie jest cool”, przeprowadzony wśród uczniów klas I- III w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celami projektu było popularyzowanie czytelnictwa i poprawa jego stanu w szkole, wyrabianie nawyku właściwego spędzania czasu, a także rozwijanie sprawności umysłowych i umiejętności twórczych. W ramach projektu odbywały się spotkania czytelnicze w klasach I- III, na których czytano fragmenty książek zaproponowanych przez nauczyciela bibliotekarza: „Mój młodszy brat”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Piątka z Zakątka”. Następnie uczniowie wybierali spośród czytanych książek tę, która była dla nich najciekawsza. W głosowaniu, dzieci wybrały „Piątkę z Zakątka”.  Na koniec zaproponowano uczniom udział w konkursie- ilustracja do czytanej książki. Uczniowie wykonali ilustrację do najciekawszej książki.  Prace zostały ocenione następująco: I miejsce ex aequo: Julia Skrzypek i Majka Stężycka, II miejsce- Jakub Łagoda, III- Michalina Skrzypczak, wyróżnienia: Bianka Krauze i Marianna Dutka. Gratulujemy.


 
Warsztaty w klasie III

W klasie III uczniowie z własnej inicjatywy przygotowali warsztaty dla swoich kolegów i koleżanek.

Jednym z takich warsztatów były zajęcia z papieroplastyki, na których uczennica Marianna Dutka przedstawiła pozostałym ciekawą technikę dekoracji- qulling, polegającą na nawijaniu na igłę lub patyczek papierowych pasków, dzięki którym można stworzyć ozdoby w kształcie zwiniętych i odpowiednio uformowanych spirali. Ze stworzonych tak elementów mogą powstać karty okolicznościowe, obrazy, kolczyki, broszki itp. Każde dziecko mogło spróbować swoich sił w tej technice. Okazało się, że to wcale nie takie łatwe, ponieważ potrzeba tu cierpliwości i precyzji.

Kolejne warsztaty dotyczyły eksperymentów przyrodniczych. Artur Paizert zaprosił swoich rówieśników do obejrzenia, jak powstaje płynny dym, który z pomocą nauczyciela wykonał z papierowej rurki, szklanki i ognia. Następnie pokazał, jak wykonać gniotka z mąki ziemniaczanej, wody i balona. Sprawa okazała się prosta, a dała tak wiele zabawy. Artur wykonał gniotki dla każdego ucznia i pani.

Dzieci na całym świecie zwariowały na punkcie slime'ów, czyli kolorowych glutów. Zabawa glutkami pobudza kreatywność i rozwija wyobraźnię, jednak przede wszystkim to świetna frajda. Zamiast kupować glutka, można go zrobić w domu ze składników, które większość z nas ma pod ręką. Warsztaty z wykonania glutka przeprowadziła dla nas Julia Skrzypek. Okazało się, że z kleju, płynu do prania lub płynu do soczewek można zrobić taką właśnie zabawkę. Zobacz zdjęcia.

 
Odkrywamy talenty

W tym roku zmieniła się formuła dotychczasowego przeglądu talentów. Jak wiele ich w naszej szkole, można było zauważyć, posłuchać, pooglądać podczas dwugodzinnego show, które przygotowali nam uczniowie w dniu 19 czerwca 2018 r. A talentów było wiele: począwszy od plastycznego, wokalnego, muzycznego, tanecznego i sportowego.... Nie ma ludzi nijakich-każdy jest jakiś. I każdy może się pochwalić tym, co potrafi robić najlepiej. Najważniejsze zdanie jednak jakie padło z ust jednego z uczniów doskonale podsumowuje dzisiejszy przegląd ODKRYWAMY TALENTY: „NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ I WALCZ!!!”. Wszystkim naszym utalentowanym uczniom gratuluję udanych występów i życzę cierpliwości i wytrwałości w pokonywaniu własnych słabości oraz dalszym doskonaleniu. M. Krawczyk. Zobacz zdjęcia.

 
Konkurs "Bezpieczni w sieci"

W Starostwie Powiatowym w Lesznie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Bezpieczni w sieci" organizowanego dla uczniów szkół klas VI powiatu leszczyńskiego przez Powiatową Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Rydzynie. Patronat honorowy nad konkursem sprawowało Starostwo Powiatowe w Lesznie. Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak obecny na podsumowaniu, pogratulował zwycięzcom i wyróżnionym oraz wręczył im nagrody. Celem konkursu było uświadomienie uczniom zagrożeń płynących z sieci oraz kształtowanie u uczniów postaw asertywnych wobec zjawiska cyberprzemocy i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do nowych technologii i internetu. Do poradni wpłynęło 45 prac z siedmiu szkół powiatu leszczyńskiego. Komisja konkursowa wyłoniła najlepsze prace oraz przyznała wyróżnienia. Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych znalazła się nasza uczennica Oliwia Tadeusz. Gratulujemy.

 
Harmonogram półkolonii 2017/ 2018

Harmonogram półkolonii 2017/ 2018- KLIKNIJ

 
Spotkanie z panem policjantem
6 czerwca uczniów klas I- III odwiedził dzielnicowy st. sierż. Damian Walenciak. Poruszył on bardzo ważny temat, a mianowicie: bezpieczeństwo podczas wakacji. Uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie bawić się nad wodą, w lesie, w czasie podróży.  Pan policjant przestrzegał dzieci przed zbliżaniem się do sprzętów i maszyn rolniczych podczas prac żniwnych. Na zakończenie życzył wszystkim radosnych i bezpiecznych wakacji. Zobacz zdjęcia.
 
Wieści z przedszkola – czerwiec 2018r.

Dzień środowiska w przedszkolu

5 czerwca w Międzynarodowym Dniu Środowiska przedszkolaki uczestniczyły w quizie przyrodniczo – ekologicznym pt., „Choć przedszkolak jest nieduży to przyrodzie wie, jak służyć”. Dzieci rozwiązując różne zadania i zagadki, wykazały dużą znajomość zasad ochrony środowiska, złożyły też uroczyste ślubowanie, że będą dbały i szanowały przyrodę. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom. Potem były wesołe zabawy oraz „piknik pod chmurką”. Galeria

Pogadanka edukacyjna „Bezpieczne wakacje”

6 czerwca odbyło się już kolejne spotkanie z dzielnicowym st. sierż. Damianem Walenciakiem. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas zabaw wakacyjnych i letniego wypoczynku. Przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie zachować się w różnych miejscach – nad wodą, w lesie, w czasie podróży, na placach zabaw, podwórkach.  Pan policjant zwrócił szczególną uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych, przestrzegał przed zbliżaniem się do sprzętów i maszyn rolniczych podczas prac żniwnych. Wiele uwagi poświęcił też bezpieczeństwu związanemu z wypoczynkiem nad  jeziorem czy morzem, zachęcał do przestrzegania obowiązujących przepisów dotyczących kąpieli i korzystania ze sprzętu wodnego. Policjant poinformował również dzieci o sposobach wzywania pomocy w nagłych wypadkach i zagrożeniach. Na zakończenie spotkania pan Damian życzył wszystkim radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Galeria

Wycieczka do Wrocławia

Dnia 7 czerwca odbyła się zorganizowana przez Radę Rodziców wycieczka do Wrocławia. Uczestniczyli w niej przedszkolacy z rodzicami. Celem wycieczki było min.: wspólnie z bliskimi miłe i aktywne spędzenie czasu, poznanie wyglądu, zwyczajów i środowiska w jakim żyją zwierzęta na różnych kontynentach oraz budzenie właściwego stosunku do tych zwierząt. Dzieci spacerując alejkami ogrodu podziwiały mieszkańców ZOO i obserwowały zwierzęta w różnych sytuacjach: odpoczywające, zjadające posiłki, baraszkujące, wsłuchiwały się w wydawane przez nie odgłosy. Wielkim wyzwaniem dla przedszkolaków było odnajdywanie ukrytych zwierząt, jednak „mali detektywi” radzili sobie z tym problemem znakomicie. Pobyt w ZOO okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem emocjonalnym dla wszystkich uczestników wycieczki, ale również prawdziwą lekcją przyrody. Uwieńczeniem wyjazdu było odwiedzenie w drodze powrotnej McDonald’s. Każde dziecko otrzymało zestaw z pamiątkową zabawką. Mimo zmęczenia wszyscy wrócili do domu zadowoleni i pełni wrażeń. Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie wycieczki, a wszystkim uczestnikom za miłą, sympatyczną atmosferę. Galeria

Pożegnanie Starszaków

20 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania Starszaków i zakończenia roku szkolnego w przedszkolu. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście -  przedstawiciele władz lokalnych: pan Stefan Kuśnierek, Zofia Biała i Robert Skrzypek, Rada Rodziców oraz pracownicy przedszkola i rodzice dzieci kończących edukację przedszkolną. Na początku pani dyrektor Wioletta Klak podziękowała rodzicom, a szczególnie Radzie Rodziców za wspaniałą współpracę. Słowa uznania popłynęły również do pracowników przedszkola oraz władz lokalnych. Po części oficjalnej głos oddano Starszakom. Dzieci wierszem, piosenką i tańcem pożegnały się z paniami i młodszymi kolegami, podziękowały też rodzicom za miłość i trud wychowania. Na zakończenie uroczystości wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Tegorocznym absolwentom życzymy samych sukcesów w szkole, a wszystkim przedszkolakom miłych, słonecznych i wesołych wakacji. Galeria

Wyjazd przedszkolaków do kina

21 czerwca, na zakończenie roku szkolnego Rada Rodziców zorganizowała kolejny wyjazd do kina CINEMA w Lesznie. Dzieci obejrzały film pt. „Odlotowy nielot”. Były to niezwykłe przygody pewnego nielota Franka, który by odnaleźć swoja prawdziwą miłość wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż. Ta wzruszająca opowieść o skrzydlatych bohaterach podbiła serca wszystkich przedszkolaków.

 
Klauzula informacyjna w związku z RODO

Klauzula informacyjna w związku z RODO- KLIKNIJ

 
Przyrodnicza wystawa objazdowa „Eksperymentuj”

Samodzielne eksperymentowanie to doskonała metoda poznawania świata. Dnia 17 maja uczniowie klas IV-VII mieli okazję obejrzeć wystawę objazdową „Eksperymentuj” z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy, która dotarła Naukobusem do Zespołu Szkół w Osiecznej. Była to nie tylko wystawa, ale także nietypowa lekcja przyrody z eksponatami i przyrządami w formie eksperymentów, zagadek i pasjonującej zabawy. Przewodnikami po świecie nauki byli edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik, który dodatkowo objaśniali uczniom działanie eksponatów, pomagali zrozumieć świat i rozpalić naukowe pasje. W stacjach badawczych można było znaleźć między innymi: wirujące krzesło, kulę plazmową, półkule magdeburskie czy trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Również tego dnia doświadczenia zaprezentowała młodzież leszczyńskich szkół z II LO i Zespołu Szkół Technicznych. Uczniowie na zakończenie otrzymali „Poradnik młodego naukowca” z propozycjami doświadczeń, które mogą przeprowadzić w domu. Zobacz zdjęcia.

 
Gra planszowa pt. „Palić nie palić - oto jest pytanie?”

Uczniowie klasy V pod opieką Pani Anity Podrzyckiej wzięli udział w konkursie „Palić, nie palić - oto jest pytanie?”, którego organizatorem jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu we współpracy z powiatowymi stacjami sanitarno-epidemiologicznymi działającymi na terenie województwa wielkopolskiego. W tym roku szkolnym zadaniem uczestników było przygotowanie gry planszowej dotyczącej propagowania idei życia bez nałogów. Laureatami etapu szkolnego zostali Adam Gralak, Oskar Sieracki i Piotr Śliwakowski. Praca Piotrka reprezentowała naszą placówkę podczas etapu powiatowego tego konkursu, za udział w etapie powiatowym konkursu na przygotowanie gry planszowej pt. „Palić, nie palić - oto jest pytanie?” uczeń otrzymał dyplom.

 
Dzień Dziecka w szkole

30 maja 2018 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Dziecka. Na ten dzień nauczyciele i rodzice zaplanowali dla uczniów wiele atrakcji. Rozpoczęliśmy od prezentacji na temat praw i obowiązków dziecka. Później był piknik w sadzie- grillowanie kiełbasek, zabawy podwórkowe i na placu zabaw w klasach I- III, a w klasach starszych- zawody drużynowe. Dzieci otrzymały także lody finansowane przez Radę Rodziców. Zobacz zdjęcia.

 
Dzień Mleka

„Pij mleko, będziesz wielki!” Kto nie zna tej kampanii społecznej? W roku 2018 Dzień Mleka przypadał na 25 maja. Święto to ma następujące przesłanie – codzienne spożywanie mleka przynosi wiele korzyści dla zdrowia. My jednak, w naszej szkole obchodziliśmy to święto 28 maja. Na początek uczniowie klas I- III zostali zapoznani z walorami spożywania mleka i jego produkcją. W tym dniu przygotowywali zdrowe i pyszne koktajle owocowo- mleczne. Dzieci przyszły do szkoły ubrane w kolorze mleka- na biało. Podsumowaniem zajęć było wykonanie plakatów pod hasłem: „Pij mleko, będziesz wielki”. Uczniowie klas IV-VII podczas zajęć z wychowawcą świętowali Dzień Mleka. Robili zdrowe koktajle mleczno-owocowe i gofry.

 
Wieści z przedszkola – maj 2018r.

Dnia 22 maja przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Nadleśnictwa Włoszakowice – Koczury. Spotkanie z młodymi leśnikami, panią Kasią i panem Leszkiem upłynęło w miłej atmosferze, w otoczeniu pięknych krajobrazów leśnych. Dzieci, spacerując wokół zagród i wolier ze zwierzętami, dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat życia i zwyczajów zwierząt leśnych. Dla większości dzieci był to pierwszy bezpośredni kontakt z żywym lisem, dzikami, sarnami, danielami czy jeleniami. Wielką atrakcją okazały się zwierzęta poruszające się swobodnie między pomieszczeniami „Ochronki dla zwierząt”- min.: zajączki i pawie. Dzieci dowiedziały się również, czym różnią się  sarny od danieli i jeleni. Była to prawdziwa lekcja przyrody. Na zakończenie pobytu w leśniczówce każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy folder i inne drobne upominki. Galeria

25 maja odbyła się  w przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Matki. Na początku pani dyrektor W. Klak powitała przybyłych gości i złożyła wszystkim mamom, z okazji ich święta najserdeczniejsze życzenia. Przedszkolaki przedstawiły przygotowane na tę okoliczność programy artystyczne, w czasie których wierszem, piosenką i tańcem podziękowały i wyraziły swoją wdzięczność za matczyną miłość, poświęcenie, za okazywane serce, dobroć i czułość. Każda mama obdarowana została pięknymi, własnoręcznie wykonanymi laurkami oraz uściskami i całusami. Po uroczystych występach wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Galeria

29 maja przedszkolaki obchodziły swoje święto – Dzień Dziecka. To kolejny już piknik zorganizowany w ogrodzie naszych bliźniaczek Blanki i Lenki. Rada Rodziców wspólnie z rodzicami i dziadkami dziewczynek zadbali o to, żeby ten dzień był dniem wyjątkowym, pełnym atrakcji i niespodzianek. Oprócz wspólnych zabaw, gier sportowych dzieci korzystały z różnego rodzaju zabawek i ze sprzętu rekreacyjnego znajdującego się w ogrodzie. Organizatorzy zadbali też o pyszne przekąski: słodycze, owoce, lody, soki, kiełbaski z grilla. Na zakończenie imprezy każde dziecko otrzymało upominek – okulary przeciwsłoneczne i balonik. Przedszkolacy wrócili do przedszkola zadowoleni i szczęśliwi. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tego pikniku. Galeria zdjęć.

 
Finał Konkursu Przyrodniczego „Płazy i gady Polski”

Dnia 12 maja w Świebodzinie odbył się ostatni etap Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych „Płazy i gady Polski” organizowany przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra” z województwa wielkopolskiego i Klub Przyrodników z województwa lubuskiego. Naszą szkołę podczas finału tego konkursu reprezentował Wojciech Biały z klasy VII. Zgodnie z regulaminem - uczniowie najpierw sprawdzili swoją wiedzę przyrodniczą pisząc test, odpowiadali na takie pytania jak: „Ile gatunków żab brunatnych żyje w Polsce?”, „Głos którego z naszych płazów jest najbardziej donośny?” oraz rozpoznawali gatunki płazów przedstawione na zdjęciach. Po zliczeniu punktów z testu, aby dostać się do najlepszej dziesiątki Wojtek wziął udział w dogrywce ustnej i ostatecznie zajął XII miejsce. Serdecznie gratulujemy młodemu przyrodnikowi, wyrazy uznania kierujemy również dla nauczycielki Pani Anity Podrzyckiej. Po rozgrywkach konkursowych i wręczeniu nagród uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz organizatorzy konkursu wybrali się na obserwacje przyrodnicze do rezerwatu Jezioro Wielkie koło Trzciela i nad Jezioro Pszczewskie.

 
Warsztaty przyrodnicze

W piątek 18 maja 2018 r. dzieci z klas I- III brały udział w eksperymentach, zagadkach w Szkole Podstawowej w Osiecznej, gdzie gościł "Naukobus" z osiemnastoma mobilnymi stacjami badawczymi z Centrum Nauki Kopernik. Na wystawie dzieci mogły zobaczyć m.in. kulę plazmową, dowiedzieć się, jak zbudowana jest skocznia narciarska oraz jak powstaje film. Dzieci, poprzez zabawę, w przystępny sposób poznawały zagadnienia z różnych dziedzin nauki. Zobacz zdjęcia.

 
Szkolny turniej warcabowy

Dnia 24 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa w Warcabach Klasycznych, w których wzięło udział 31 uczniów (7 dziewczynek i 8 chłopców z klas 1-3 oraz 8 dziewczyn i chłopców z klas IV - VII). Organizatorem, jak i sędzią głównym turnieju był pan Zbigniew Myszuk z UKS „Roszada” Lipno. Uczniowie zmierzyli się ze sobą systemem "każdy z każdym" w odpowiedniej kategorii. Po kilkugodzinnych rozgrywkach zwyciężyli:

KATEGORIA DZIEWCZĄT KLASY I - III

I MIEJSCE -  Koźlik  Oliwia (kl.2)

II MIEJSCE - Skrzypek Julia  (kl. 3)

III MIEJSCE-  Kaźmierczak Ewa (kl.. 3)

 

KATEGORIA CHŁOPCÓW KLASY I - III

I MIEJSCE - Koźlik Wiktor (kl. 3)

II MIEJSCE - Paizert Artur (kl.3)

III MIEJSCE - Miler Maksymilian (kl.3)

 

KATEGORIA DZIEWCZĄT KLASY IV - VII

I MIEJSCE - Strzelczyk Maja (kl. 7)

II MIEJSCE - Konieczna Wiktoria (kl. 5)

III MIEJSCE - Banasik Hanna (kl.6)

 

KATEGORIA CHŁOPCÓW KLASY IV - VII

I MIEJSCE - Paszke Michał (kl. 5)

II MIEJSCE - Bartlewicz Szymon (kl. 7)

III MIEJSCE - Dutka Jan (kl.5)

Zobacz zdjęcia

 
Wieści z przedszkola- STYCZEŃ 2018 r.

Święto Babci i Dziadka


19 stycznia 2018 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyli goście mogli wysłuchać i obejrzeć przygotowane specjalnie na ich święto wierszyki, piosenki oraz tańce, które zaprezentowali swoim babciom i dziadkom przedszkolacy. Dzieci złożyły także najserdeczniejsze życzenia i obdarowali najbliższych pięknymi laurkami. Po części oficjalnej na wszystkim czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zobacz zdjęcia.


Zajęcia biblioteczne przedszkolaków


25 stycznia, w ramach realizowanego projektu "W krainie śniegu i lodu", Starszaki uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych, w czasie których dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o Antarktydzie i Arktyce, o panującym tam klimacie i zamieszkujących te miejsca zwierzętach. Dzieci wysłuchały również fragmentu książki Cz. Centkiewicza "Anaruk, chłopiec z Grenlandii", poznając w ten sposób życie i zwyczaje Eskimosów. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się zorganizowana przez panią Asię wystawa książek poświęcona omawianej tematyce. Przedszkolaki przekonały się, że książki to wielka skarbnica wiedzy o świecie. W celu wzbogacenia wiadomości o "białych krainach", dzieci wypożyczyły interesujące je książeczki, które wykorzystane zostaną w czasie zajęć i zabaw w sali. Galeria

Przedszkolaki na planie filmowym

29 stycznia przedszkolaki wyjechały do MOK-u w Lesznie, gdzie uczestniczyły w interaktywnym widowisku, zorganizowanym przez TEATR SHOW z Wrocławia, pt.: „Szewczyk Dratewka na planie filmowym”. Dzieci poznały techniki nowoczesnych mediów, zobaczyły jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa, czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec, reżyser oraz aktorzy, którzy wystąpili w roli gospodarzy widowiska. Na scenę zapraszane były również dzieci, które wcielały się w różne role. Z naszego przedszkola bilety szczęścia, które upoważniały do zagrania roli w filmie o Szewczyku Dratewce przypadły w udziale Lence G., Madzi O., Hubertowi K. i Mikołajowi M. W wyniku odbytych warsztatów, min. także z udziałem naszych przedszkolaków powstanie film, który po zmontowaniu zostanie przesłany do naszej placówki i będziemy mogli go wspólnie wszyscy obejrzeć. Galeria

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 9

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości