Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start Aktualności
Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Konkurs recytatorski

18 października chętne dzieci z klas I- III wzięły udział w pierwszym, szkolnym etapie konkursu recytatorskiego „Mój ulubiony wiersz”. Celem konkursu jest popularyzowanie poezji dziecięcej, promowanie sztuki żywego słowa oraz przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Konkurs jest trzyetapowy. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Kamil Wojciechowski, Marianna Dutka i Michalina Skrzypczak, którzy zajęli odpowiednio I, II i III miejsca. Gratulujemy. Drugi etap odbędzie się w listopadzie w Ośrodku Kultury w Święciechowie, gdzie zostanie wyłoniona „Złota Dziesiątka”- finaliści trzeciego etapu. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów. Galeria zdjęć.

 
Urodziny Książkowego Misia

16 października obchodziliśmy Urodziny Książkowego Misia. Z tej okazji biblioteka szkolna we współpracy z biblioteką publiczną przygotowały wystawkę książek o misiach, na której nie mogło zabraknąć oczywiście Kubusia Puchatka, Uszatka i Paddingtona. Panie czytały też uczniom bajkę pt. „Zawsze mów prawdę”, w której głównymi bohaterami byli Kubuś Puchatek i jego przyjaciele. W bibliotece zagościł również miś „Miodzio”- przyjaciel przedszkolaków. Zobacz zdjęcia

 
Turniej piłki nożnej

15 października w sali gimnastycznej Zespołu miało miejsce sportowe wydarzenie- Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna. Wystartowały dwie drużyny przedszkolaków oraz trzy drużyny z klas I- III i trzy zespoły z klas IV- VII. Po kilku emocjonujących meczach nastąpiło wręczenie pucharów i medali oraz statuetek za tytuł „króla strzelców”. Królem strzelców wśród przedszkolaków został Kamil Łagoda, natomiast wśród uczniów: Mateusz Konieczny i Szymon Bartlewicz. Gratulujemy. Każda drużyna otrzymała także piłkę nożną, a każdy zawodnik koszulkę. Trybuny zapełnione były przez kibiców, zawodnikom kibicowali rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. Dziękujemy organizatorom. Zobacz zdjęcia.

 
Święto Edukacji Narodowej

Święto Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień nie tylko dla nauczycieli, ale dla wszystkich pracowników szkoły. Z tej okazji, 12 paździenika cała społeczność Zespołu zebrała się w sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor złożyła życzenia i podziękowania swoim pracownikom oraz emerytowanym nauczycielom, wręczyła nagrody za wyróżniającą pracę. Do grona nagrodzonych w tym roku należą: p. Maria Ratajczak, p. Hanna Jakubowska, p. Joanna Marszałek, p. Joanna Smolna- Matyja, p. Ewa Matuszak, p. Krystyna Gorzelańczyk, p. Helena Gimzinska. Nagrodę Burmistrza otrzymała p. Anita Podrzycka. Gratulujemy. Aby uczcić ten dzień klasa III i VII oraz wybrani uczniowie z klas V i VI przygotowali apel, na którym przedstawili posiedzenie Rady Uczniowskiej, scenkę z krzyżówką, grę na kubkach, zaśpiewali piosenki, złożyli życzenia, zagrali na instrumentach, a na koniec wręczyli kwiaty. Zobacz zdjęcia.

 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

We wrześniu trwała kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego. Uprawnieni do głosowania uczniowie klas II-VII dnia 3 października br. oddali swoje głosy na kandydatów. Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018 jest następujący: przewodniczący Damian Michalak (uczeń klasy VI), sekretarz Szymon Bartlewicz (uczeń klasy VII), skarbnik Maja Strzelczyk (uczennica klasy VII), członkowie Komisji Rewizyjnej: Dominika Jurczyńska (uczennica klasy V), Alicja Banasik i Wiktoria Niwczyk (uczennice klasy IV). Opiekunami Samorządu Uczniowskiego zostały Pani Katarzyna Pawlicka i Pani Małgorzata Prymas.

 
GRA FATIMSKA

GRA FATIMSKA- regulamin i karta zgłoszenia- ZOBACZ TUTAJ

 
Wiadomości z przedszkola- PAŹDZIERNIK

Giełda jesienna

1 października zorganizowany został piknik rodzinny połączony z giełdą jesienną. Celem tej imprezy była integracja środowiska rodzinnego i lokalnego z przedszkolem. Rodzice wykazali wielkie zaangażowanie w przygotowanie stoisk konsumpcyjnych oraz loterii fantowej. Zebrane fundusze przekazano na konto Rady Rodziców - będą one wykorzystane na potrzeby przedszkola i przedszkolaków. Pogoda w tym dniu dopisała. Dzieci z całymi rodzinami i zaproszonymi gośćmi aktywnie spędziły niedzielne popołudnie na świeżym powietrzu, korzystając z atrakcji przedszkolnego ogrodu. Wielką niespodzianką okazały się bajkowe postacie - Tygrysek i Myszka, które towarzyszyły dzieciom we wspólnych zabawach. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tej wspaniałej imprezy - rodzicom, sponsorom oraz wszystkim uczestnikom pikniku. (Galeria)

 

Spotkanie z policjantami

3 października nasze przedszkole odwiedzili policjanci - starszy sierżant Damian Walenciak oraz aspirant sztabowy Daniel Kaminiarz. W czasie spotkania dzieci utrwaliły sobie podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, podróżowania samochodem oraz korzystania z rowerków. Omówiono również miejsca bezpiecznej zabawy. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia z bliska radiowozu i jego wyposażenia oraz zobaczenia i wysłuchania sygnałów świetlnych i dźwiękowych. W czasie spotkania panowała miła i serdeczna atmosfera. Dzieci podziękowały policjantom za cenne uwagi i rady, wręczyły pamiątkowe laurki i zaśpiewały piosenkę pt."Halo, panie policjancie", utrwalając sobie numer alarmowy na Policję. (Galeria)

 

Dzień Edukacji Narodowej

12 października przedszkolaki uczestniczyły w uroczystej Akademii z okazji DEN. Wśród wielu życzeń skierowanych do pracowników naszego przedszkola przez panią dyrektor, zaproszonych gości, uczniów szkoły najmilsze były od naszych przedszkolaków. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za wszelkie przejawy sympatii, za życzenia, kwiaty i pamiątkowe upominki. (Galeria)

 

Przedszkolaki poznają pracę pocztowców

10 i 16 października odbyły się spotkania przedszkolaków z panią Agnieszką Łagodą, która przybliżyła dzieciom wiedzę dotyczącą pracy na poczcie. Dzieci poznały zakres usług wykonywanych przez pocztowców, dowiedziały się jak prawidłowo adresować listy i przesyłki. Wielkie zainteresowanie wzbudziły wśród przedszkolaków przyniesione rekwizyty związane z pracą pocztowców, szczególnie strój listonosza noszony ponad 100 lat temu. Dzieci miały możliwość wykonania stempla pocztowego, otrzymały pamiątkowe naklejki z symbolem poczty, obejrzały również film edukacyjny „Przygody panny Kreseczki", omawiający drogę listu od adresata do nadawcy. W związku ze zbliżającym się świętem Pracowników Poczty Polskiej dzieci złożyły pani Agnieszce najserdeczniejsze życzenia. Galeria

 

Turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza

15 października przedszkolaki rywalizowały w zmaganiach piłkarskich o Puchar Burmistrza. Wszyscy zawodnicy wykazali wielką wolę walki, świadczą o tym zdobyte gole. Królem strzelców został Kamil Łagoda, który wbił  3 gole, 2 gole zdobył Zygmuś Wojciech i po 1 golu strzelili Oliwier Olejniczak i Hubert Koźlik. Wszyscy zawodnicy nagrodzeni zostali przez pana Burmistrza Stanisława Glapiaka pamiątkowymi medalami i upominkami. Każda drużyna otrzymała również puchar i piłkę. Gratulujemy wszystkim piłkarzom, dziękujemy za dostarczone emocje, życzymy dalszych sportowych sukcesów. Galeria

 

Teatrzyk w przedszkolu

17 października przedszkole gościło aktorów Teatru KANON z Krakowa. Dzieci obejrzały przedstawienie " Jesień na polanie ", którego tematyką przewodnią były zmiany zachodzące jesienią w lesie oraz przygotowanie zwierząt do zimy. Spektakl zawierał wiele humorystycznych scenek, które spowodowały, że dzieci często reagowały śmiechem. Po przedstawieniu przedszkolaki  wybrały się do lasu aby sprawdzić, czy faktycznie w lesie króluje  już jesień. Galeria

 

Pasowanie w szkole

30 października przedszkolaki wzięły udział w uroczystości szkolnej: pasowania na ucznia. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały program artystyczny przygotowany przez starszych kolegów z klasy I, a następnie uczestniczyły w ceremonii pasowania ich na uczniów szkoły podstawowej. Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów w szkole. Galeria

 

Pasowanie w przedszkolu

31 października w obecności zaproszonych rodziców odbyło się w naszym przedszkolu pasowanie dzieci nowo przyjętych na przedszkolaka, a najstarszych przedszkolaków na starszaka. Dzieci zaprezentowały przygotowane na tą okazję części artystyczne, następnie złożyły ślubowanie, po którym pani dyrektor Wioletta Klak dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy pasowany przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom a wszystkie przedszkolaki  obdarowano  upominkami, ufundowanymi przez Radę Rodziców. Po uroczystości rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek. Galeria

 
Pokaz historyczny

W środę 27 września uczniowie uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii – pokazie pt. „Rzymskie imperium i tradycje antyku” przygotowanym przez Grupę Artystyczną Rekonstrukto. Młodzi widzowie poznali genezę, podboje i przyczyny upadku imperium rzymskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się: ekwipunek i uzbrojenie legionisty z I wieku naszej ery, walki gladiatorów oraz techniki posługiwania się bronią białą. Niektórzy uczniowie mogli przekonać się na własnej skórze, w jaki sposób karano osoby, które nie przestrzegały prawa rzymskiego. Zobacz zdjęcia.

 
Zajęcia pozalekcyjne

Harmonogram zajęć pozalekcyjnych dla klas IV- VII w październiku - KLIKNIJ

 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy w naszym Zespole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się także do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W tym dniu nauczyciele czytali dzieciom utwory tej pisarki. Młodsi uczniowie oraz przedszkolaki otrzymali także kolorowanki- w nagrodę za uczestnictwo i grzeczne słuchanie czytanych bajek. Czytanie na głos dzieciom stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Zachęcamy rodziców do codziennego, głośnego czytania swoim dzieciom.

 
Wiadomości z przedszkola- WRZESIEŃ

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września to dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2017/2018. Wszystkim przedszkolakom życzymy  miłych wrażeń, nowych przyjaźni i wiele radosnych chwil spędzonych wspólnie z rówieśnikami.

 

II Bieg Przedszkolaka

9 września Zosia Turbańska, Oliwier Olejniczak i Borys Sielatycki uczestniczyli w II Biegu Przedszkolaków, który odbył się na osieckim Orliku z okazji Narodowego Dnia Sportu. Dzieci wróciły z pamiątkowymi medalami, którymi pochwalili się w przedszkolu rówieśnikom, budząc wśród nich wielki podziw. Gratulujemy! Galeria

 

Akcja "Sprzątania Świata"

15 września, tradycyjnie, jak co roku przedszkolaki uczestniczyły w akcji "Sprzątania Świata". W tym dniu dzieci zaopatrzone w worki na śmieci i rękawice wyruszyły na wielkie porządkowanie ogrodu przedszkolnego i terenu wokół przedszkola. Tego typu działania proekologiczne uczą dzieci już od najmłodszych lat dbania o najbliższe środowisko i kształtują w nich prawdziwych miłośników przyrody. Galeria

 

Dzień Przedszkolaka

20 września - to Dzień Przedszkolaka. Aby uatrakcyjnić ten wyjątkowy dzień Rada Rodziców ufundowała dzieciom wyjazd do kina na film "Gang Wiewióra 2". Była to wzruszająca opowieść ekologiczna o zwierzętach parkowych, które walczyły o uratowanie swojego naturalnego środowiska, czyli miejskiego parku, który chciwy burmistrz chciał zamienić w Park Rozrywki przynoszący mu kolejne zyski. Galeria

 

Warsztaty kulinarne

26 września w grupie Starszaków zorganizowano warsztaty kulinarne inspirowane wierszem J. Brzechwy "Na straganie". Dzieci przyniosły różne warzywa z przydomowych ogródków i wspólnie z panią Ewą ugotowały pyszną zupę jarzynową. Była bardzo smaczna i szybko znikała z talerzy, a niektórzy prosili nawet o dokładkę. Zajęcia kulinarne cieszą się wśród dzieci wielkim zainteresowaniem i dużą aktywnością, dlatego będą organizowane jak najczęściej. Galeria

 

Dzień Głośnego Czytania

29 września - to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu odwiedziła przedszkolaków pani bibliotekarka J. Marszałek, która przybliżyła dzieciom postać poetki i pisarki J. Porazińskiej, której rocznica urodzin przypada właśnie 29 września. Pani Asia przeczytała dzieciom dwa jej utwory: wiersz pt.: "W Wojtusiowej izbie" i opowiadanie "Szewczyk Dratewka ". Każde dziecko otrzymało również ilustrację do kolorowania, upamiętniającą to ciekawe spotkanie. Galeria

 

Dzień Chłopaka

Dziewczynki i panie pamiętając o Święcie Chłopaka, które obchodzone jest 30 września, zaprosiły wszystkich chłopców do wspólnej zabawy, złożyły im serdeczne życzenia i obdarowały słodkim upominkiem. Na tę okazję powstał także wiersz:

„Chłopaki - przedszkolaki,

bez Was świat byłby smutny taki

Dlatego bądźcie zawsze z nami

z kochającymi Was dziewczynkami."

Galeria

 
Akcja „Sprzątanie Świata”

Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania, która odbywa się na całym świecie co roku w trzeci weekend września. Dnia 15 września br. uczniowie naszej szkoły wyposażeni w jednorazowe rękawice ochronne oraz worki foliowe wyruszyli, by uporządkować teren szkoły i jej okolice. Uczniowie klas I-III z wychowawcami wysprzątali boisko szkolne i plac przykościelny, natomiast chętni uczniowie klas IV-VII przydrożne rowy blisko szkoły. Dla młodych ekologów była to nauka odpowiedzialności za czystość najbliższego otoczenia.

 
Laureaci konkursu przyrodniczo-artystycznego

Tematyka V edycji konkursu przyrodniczo-artystycznego organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Ligę Ochrony Przyrody w Poznaniu dotyczyła roślin pól, lasów i ogrodów. Zadaniem uczestników było przygotowanie jednej pracy literackiej lub pracy plastycznej. Na wyniki czekaliśmy całe wakacje. Laureatami konkursu pt. „Przyrodnicze rymowanie - otaczającego świata poznawanie. Rośliny wielkopolskich parków krajobrazowych” są: Weronika Szeląg, która zajęła I miejsce za wiersz „Dziewanna”, Dominik Śląski, który zajął II miejsce za wiersz „Ogórecznik lekarski” oraz Adam Gralak, który zajął III miejsce za rysunek „Lubczyk ogrodowy”. Serdecznie gratulujemy.

 
Pieczenie chleba

25 września w klasie III odbyły się warsztaty kulinarne z pieczenia chleba. Zajęcia te były podsumowaniem realizowanego przez kilka dni bloku tematycznego pt. „O chlebie”. Dzieci zapoznały się z przepisem, odmierzały składniki i łączyły je, aby powstało ciasto, które następnie odłożyły do wyrośnięcia. Po uformowaniu bochenka i ponownym wyrośnięciu ciasta w końcu nasz chlebek mógł trafić do piekarnika. Upieczony, pachnący, chrupiący, jeszcze ciepły, z masełkiem został od razu zjedzony przez uczniów. Uczniowie próbowali też innych domowych wypieków, które chętne dzieci przyniosły w ten dzień do klasy. Wszystkie chleby były pyszne, że palce lizać. Zobacz zdjęcia.

 
Projekt "Chciałbym to zobaczyć"

W klasie III przez 10 dni dzieci realizowały projekt edukacyjny pt. „Chciałbym to zobaczyć”. Należało opisać wybrane miejsce w Polsce. Grupy wybrały następujące miasta: Warszawa, Zakopane, Gdańsk, Kraków. Na początku omówiono zasady współpracy podczas wykonywania projektu, następnie dzieci dobrały się w grupy, wybrały liderów oraz miejsca, które chciały zareklamować. W domach wyszukiwały informacje o wybranym miejscu, korzystając z różnych źródeł wiedzy: atlasy, encyklopedie, internet, książki dla dzieci, legendy itp. Następnie opracowały plakaty lub przewodniki. 15 września dzieci zaprezentowały w grupach swoje projekty, które uatrakcyjniły takimi elementami jak: stroje regionalne, potrawy, muzyka, legendy. Celem projektu było nie tylko poszerzenie wiedzy o ciekawych miejscach w Polsce, ale także uczenie samodzielności, współpracy z innymi, wyszukiwanie informacji z różnych źródeł. Wszyscy uczniowie byli zaangażowani w realizację projektu, a liderzy grup wykazali się cechami przywódczymi, przydzielając zadania poszczególnym członkom grupy i czuwając nad ich realizacją. Zobacz zdjęcia.

 
Informacje o podręcznikach

Rodzice powinni zakupić następujące podręczniki i karty pracy do religii i języka niemieckiego:

klasa I- J. Szpet, D. Jackowiak- "Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa" (wyd. Św. Wojciech)

klasa II- J. Szpet, D. Jackowiak- "Kochamy Pana Jezusa" (wyd. Św. Wojciech)

klasa III- J. Szpet, D. Jackowiak- "Przyjmujemy Pana Jezusa" (wyd. Św. Wojciech)

klasa IV- J. Szpet, D. Jackowiak- "Jestem chrześcijaninem" (wyd. Św. Wojciech)

A. Potapowicz- "Punkt. Klasa 4" (WSiP)

klasa V- J. Szpet, D. Jackowiak- "Wierzę w Boga" (wyd. Św. Wojciech)

A. Potapowicz- "Punkt. Klasa 5" (WSiP)

klasa VI- J. Szpet, D. Jackowiak- "Wierzę w Kościół" (wyd. Św. Wojciech)

A. Potapowicz- "Punkt. Klasa 6" (WSiP)

klasa VII- J. Szpet, D. Jackowiak- "Spotkanie ze Słowem" (wyd. Św. Wojciech)

 
Zakończenie roku szkolnego

23 czerwca zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej szkoły, aby uroczyście zakończyć rok szkolny. Pani dyrektor skierowała słowa podziękowania oraz życzenia wakacyjne do rodziców, nauczycieli i uczniów. Uczniowie odebrali nagrody książkowe, a także świadectwa i stypendia za wysokie wyniki w nauce. Wyróżnienie Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna otrzymał Wojciech Biały. Radni p. Zofia Biała i Zbigniew Demski także wręczyli nagrody wybranym uczniom. Uroczystość uświetnił występ uczniów klas IV i VI pod opieką p. M. Graf i p. J. Smolnej- Matyja.

Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach w celu odebrania świadectw, po czym udali się na wakacyjny wypoczynek.

Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom i Pracownikom Zespołu życzymy dużo słońca, wakacyjnych przygód i odpoczynku. Zdjęcia.

 
Konkurs Talentów

Dnia 20 czerwca 2017 roku odbył się w naszej szkole V - Jubileuszowy Konkurs Talentów.

Najwięcej osób zgłosiło się z klasy III (7 uczniów). Największym powodzeniem cieszyła się kategoria "śpiew" (zgłoszono występ do 8 utworów). Najczęściej występującym okazała się uczennica Marianna Dutka (wystąpiła w 4 kategoriach). Maksymalną ilość punktów za swoje występy zdobyli ex aequo - Dominika Jurczyńska i Jakub Kolańczyk (po 45).

W jury zasiedli: pani dyrektor Wioletta Klak, Hanna Jęsiek (organizator konkursu) oraz pan Aleksander Glumiński. Dzieci mogły zgłosić udział w 3 kategoriach: śpiew, taniec i gra na instrumencie. Oceny jury odbywały się osobno dla klas młodszych i osobno dla starszych. Wyniki miały się następująco:

śpiew:

I miejsce- Marianna Dutka

II miejsce- Julia Skrzypek, Maja Stężycka, Marianna Dutka

III miejsce- Maja Baer

 

I miejsce- Jakub Kolańczyk

II miejsce- Bartosz Wudarczak

III miejsce- Weronika Szeląg

taniec:

I miejsce- Marianna Dutka

II miejsce- Wiktoria Niwczyk, Weronika Klimkowska, Julia Andrzejewska, Alicja Banasik

III miejsce- ex aequo 2 duety Bianka Krauze, Zosia Kasperska i Julia Dawid, Maja Baer

 

I miejsce- Dominika Jurczyńska

II- Katarzyna Kozica, Anna Homska

gra na instrumencie:

I miejsce- Marianna Dutka (skrzypce)

II miejsce- Artur Paizert (keyboard)

 

I miejsce- Jakub Kolańczyk (akordeon)

II miejsce- Nikodem Baer (trąbka)

III miejsce- Maciej Andrzejewski (keyboard)

Wszystkie występujące dzieci otrzymały dyplomy i nagrody. Dziękujemy Radzie Rodziców za sponsorowanie części nagród. Zdjęcia.

 
Ogólnopolski Konkurs Bioróżnorodności „Schroń Naturę”

Maja Strzelczyk i Weronika Szeląg uczennice klasy VI pod opieką pani Anity Podrzyckiej opracowały w formie prezentacji multimedialnej projekt przyrodniczej ścieżki edukacyjnej. Podczas swojej pracy dziewczyny wykorzystały swoje fotografie i fotografie kolegów z klasy Wojtka i Jakuba wykonane na łonie natury. Przygotowanie na konkurs trasy przyrodniczej ścieżki w pobliżu szkoły było spojrzeniem uczniów na możliwości edukacji ekologicznej poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą. Za udział w konkursie zajęliśmy II miejsce i otrzymaliśmy nagrodę - aparat fotograficzny dla szkoły.

 
Rośliny wielkopolskich parków krajobrazowych

Uczniowie z klas IV-VI pod opieką pani Anity Podrzyckiej przygotowali rysunki i wierszyki o tematyce przyrodniczej do udziału w V edycji konkursu przyrodniczo-artystycznego pt. „Przyrodnicze rymowanie - otaczającego świata poznawanie. Rośliny wielkopolskich parków krajobrazowych”, organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Ligę Ochrony Przyrody w Poznaniu. W poprzednich edycjach prace uczestników dotyczyły ssaków, ptaków, gadów i płazów oraz owadów parków krajobrazowych Wielkopolski, tematem obecnej edycji zostały rośliny. Na wyniki konkursu musimy poczekać do września.

 
Systematyczny czytelnik

W klasie drugiej od kilku miesięcy trwał konkurs na systematycznego czytelnika. Dzieci prowadziły kalendarze, w których zapisywały częstotliwość i czas czytania w domu. Co dwa tygodnie wypełnione kalendarze oddawały wychowawcy, a w nagrodę mogły otrzymać ocenę oraz symboliczny medal. Celem tego konkursu było zachęcenie dziecka do systematycznego kontaktu z książką, rozbudzenie zamiłowania do czytania i poprawa płynności czytania. 21 czerwca konkurs został rozstrzygnięty. Okazało się, że najsystematyczniejszym czytelnikiem klasy II jest Julia Dawid, drugie miejsce zajął Maksymilian Miler, a trzecie Marianna Dutka. Cała trójka otrzymała dyplomy i nagrody. Kolejne miejsca zajęli: Patryk Łagoda, Artur Paizert i Maja Baer. Gratulujemy.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 11

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości