Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start Aktualności
Podsumowanie zbiórki kasztanów

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w zbiórce kasztanów. Celem akcji jest promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci, wykształcenie wrażliwości na los zwierząt, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody oraz dobro zwierząt leśnych. Kasztany nie tylko symbolizują nadejście jesieni, nie służą tylko do tworzenia ozdób przez uczniów, lecz są również dobrym pokarmem dla zwierząt wolno żyjących. We wrześniu i październiku trwała jesienna akcja zbiórki kasztanów przez uczniów naszej szkoły przy olbrzymiej, jak zawsze, pomocy naszych wspaniałych rodziców. Koordynatorem tej zbiórki była Pani Anita Podrzycka. W tym roku szkolnym zebraliśmy 582 kilogramy kasztanów. Dochód ze sprzedaży kasztanów zasilił konto Samorządu Uczniowskiego. Już teraz zachęcamy do włączenia się w przyszłoroczną akcję kasztanobrania.

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości