Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start
WIEŚCI Z PRZEDSZKOLA- PAŹDZIERNIK

Warsztaty kulinarne przedszkolaków

4 października Maluchy uczestniczyły w warsztatach kulinarnych „Jabłkowe przysmaki”. Do pracy wykorzystano jabłka z przedszkolnego sadu. Każde dziecko zmierzyło się z nie lada wyzwaniem. Pierwszym zadaniem było przygotowanie kompotów na zimę. Przedszkolacy z dużym zaangażowaniem kroiły i napełniały słoiki owocami. Potem trochę cukru i wody i kompot już gotowy. Drugie zadanie to pieczenie jabłkowych ciasteczek. Dzieci otrzymały kawałek ciasta, w który musiały zawinąć jabłuszko. Wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie. Ciasteczka trafiły do piekarnika, po wystygnięciu zostały posypane cukrem pudrem – smakowały wyśmienicie. Trzecie zadanie było najłatwiejsze- dzieci układały na specjalnej blaszce plastry jabłek, które po wysuszeniu będą zdrowymi, jabłkowymi chipsami. Na ten przysmak Maluchy będą musiały jednak poczekać dłużej. Był to bardzo pracowity dzień, ale wszystkim dzieciom te zajęcia bardzo się podobały.  Galeria zdjęć.

Giełda jesienna

7 października Rada Rodziców przedszkola zorganizowała festyn rodzinny połączony z giełdą jesienną. Rodzice oraz pracownicy przedszkola przygotowali dla uczestników imprezy, liczne kulinarne atrakcje. Nie zabrakło też loterii fantowej, w której każdy los wygrywał. Dochód z imprezy zasili konto Rady Rodziców i będzie wykorzystany na atrakcje dla przedszkolaków. Ogromne podziękowania składamy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji giełdy oraz sponsorom, a także tym, którzy zechcieli przyjść na festyn i wspólnie z dziećmi miło spędzić to niedzielne popołudnie. Galeria zdjęć.

Tydzień zdrowia w przedszkolu

W ramach tygodnia „Dbamy o zdrowie” przedszkolaki poznały zasady zdrowego odżywiania, samodzielnie przygotowywały sobie zdrowe, pełne witamin kanapki oraz przekąski owocowo – warzywne. Omówiony został także „Kodeks zdrowego przedszkolaka”. W ramach programu „Akademia Aquafresh” dzieci poznały zasady higieny jamy ustnej i rozpoczęły systematyczne mycie zębów. Odbyło się również spotkanie z panią Marią – pielęgniarką szkolną. Dzieci zwiedziły gabinet lekarski, poznały różne przybory wykorzystywane w pracy pielęgniarki. Galeria

Pasowanie w przedszkolu

24 października odbyło się w przedszkolu pasowanie dzieci nowo przyjętych na „Przedszkolaka”, a dzieci 6 letnich na „Starszaka”. Uroczystą ceremonię poprzedziły występy dzieci. Przedszkolacy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, za które otrzymali gromkie brawa od swoich rodziców. Niezapomnianą chwilą dla każdego pasowanego przedszkolaka był moment dotknięcia przez panią dyrektor Agatę Łogin – Szczepańską symbolicznym ołówkiem i otrzymanie pamiątkowego dyplomu. Z tej okazji Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich przedszkolaków puzzle z wizerunkiem każdego dziecka oraz różne edukacyjne zabawki, min. elektroniczne gąsienice, których działanie zaprezentowała dzieciom sama pani dyrektor. Rodzice zadbali również o słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników uroczystości. Galeria zdjęć.

Przedszkolacy odwiedzają groby zmarłych

Pielęgnując tradycje związane z Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, przedszkolaki 31 października wybrały się na cmentarz, aby odwiedzić groby zmarłych i zapalić znicze na Grobie Powstańców. Wycieczce towarzyszyły chwile zadumy i refleksji. Dzieci spacerując alejkami cmentarnymi obserwowały także prace związane z porządkowaniem i dekoracją grobów. Galeria zdjęć.

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości