Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start Aktualności
Wieści z przedszkola- WRZESIEŃ

Spotkanie z policjantem

Dnia 12 września przedszkolacy wzięli udział w spotkaniu z policjantem z Zespołu Dzielnicowych w Osiecznej, sierż. sztab. Damianem Walenciakiem. Tematem spotkania była „Bezpieczna droga do przedszkola”. Pan policjant przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące poruszania się po chodniku, jazdy samochodem i podróży autobusem. Dzielnicowy zwrócił też uwagę i zachęcił wszystkie dzieci do noszenia znaczków odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno– zimowym. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały wskazówek, rad i zaleceń, dzięki którym będą czuły się bardziej bezpieczne. Zobacz zdjęcia

Dzień Przedszkolaka

19 września w przedszkolu, od najmłodszego do starszaka wszyscy święcili Dzień Przedszkolaka. Specjalnie na tą okazję przygotowano dla dzieci wiele niespodzianek. Główną atrakcją było obejrzenie spektaklu pt. „Smok Stefan” w wykonaniu Teatrzyku Pompon. Nie zabrakło też radosnych, beztroskich zabaw w sali, w ogrodzie przedszkolnym i na boisku sportowym oraz smacznego poczęstunku na „pikniku pod chmurką”. Na pamiątkę tego świątecznego dnia każde dziecko otrzymało od Rady Rodziców drobne upominki, pamiątkowe odznaki oraz nowe zabawki, które uatrakcyjnią im zabawy w przedszkolu. Wszystkim przedszkolakom, z okazji ich święta życzymy samych miłych chwil spędzonych w gronie rówieśników. Galeria zdjęć

Przedszkolaki biegają

21 września przedszkolacy uczestniczyli w I Mistrzostwach Szkolnych w Biegach Przełajowych. Dzieci startowały w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie 3-4 latków I miejsce zdobyła Maja Golembka, II miejsce – Wojciech Pazoła, III miejsce zajął Tymoteusz Miler. W kategorii dzieci starszych (5-6 latki) zwyciężył Piotr Marszałek, II miejsce zajął Oliwier Olejniczak, a III - Brajan Sztor.  Gratulacje należą się jednak wszystkim przedszkolakom, ponieważ każdy z nich przebiegł swój dystans i dobiegł do mety. Galeria zdjęć.

Przedszkolacy w lesie

29 września przedszkolacy wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Celem było poznawanie środowiska leśnego oraz rozwijanie świadomości ekologicznej związanej z zanieczyszczeniem najbliższego otoczenia. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały świat przyrody, dostrzegły również oznaki jesieni i zrobiły coś pożytecznego - pozbierały napotkane na swojej drodze śmieci. W ten sposób zaznaczyły swój wkład w akcji „Sprzątanie świata”. Galeria zdjęć.

Święto Chłopaka

30 września wszyscy chłopcy swoje święto mają. O tym święcie dziewczynki z przedszkola też pamiętają. W tym dniu każdy chłopak moc życzeń od koleżanek i pań dostaje. I słodkim upominkiem obdarowany zostaje. Tak oto uczciliśmy święto naszych chłopaków- przedszkolaków. Galeria zdjęć.

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 89 gości