Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start
Warsztaty w klasie III

W klasie III uczniowie z własnej inicjatywy przygotowali warsztaty dla swoich kolegów i koleżanek.

Jednym z takich warsztatów były zajęcia z papieroplastyki, na których uczennica Marianna Dutka przedstawiła pozostałym ciekawą technikę dekoracji- qulling, polegającą na nawijaniu na igłę lub patyczek papierowych pasków, dzięki którym można stworzyć ozdoby w kształcie zwiniętych i odpowiednio uformowanych spirali. Ze stworzonych tak elementów mogą powstać karty okolicznościowe, obrazy, kolczyki, broszki itp. Każde dziecko mogło spróbować swoich sił w tej technice. Okazało się, że to wcale nie takie łatwe, ponieważ potrzeba tu cierpliwości i precyzji.

Kolejne warsztaty dotyczyły eksperymentów przyrodniczych. Artur Paizert zaprosił swoich rówieśników do obejrzenia, jak powstaje płynny dym, który z pomocą nauczyciela wykonał z papierowej rurki, szklanki i ognia. Następnie pokazał, jak wykonać gniotka z mąki ziemniaczanej, wody i balona. Sprawa okazała się prosta, a dała tak wiele zabawy. Artur wykonał gniotki dla każdego ucznia i pani.

Dzieci na całym świecie zwariowały na punkcie slime'ów, czyli kolorowych glutów. Zabawa glutkami pobudza kreatywność i rozwija wyobraźnię, jednak przede wszystkim to świetna frajda. Zamiast kupować glutka, można go zrobić w domu ze składników, które większość z nas ma pod ręką. Warsztaty z wykonania glutka przeprowadziła dla nas Julia Skrzypek. Okazało się, że z kleju, płynu do prania lub płynu do soczewek można zrobić taką właśnie zabawkę. Zobacz zdjęcia.

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości