Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start Archiwum artykułów Etap wojewódzki Konkursu Przyrodniczego „Płazy i gady Polski”
Etap wojewódzki Konkursu Przyrodniczego „Płazy i gady Polski”

Dnia 21 kwietnia Jan Dutka (uczeń klasy V) oraz Wojciech Biały, Maja Strzelczyk i Dominik Śląski (uczniowie klasy VII) reprezentowali naszą szkołę podczas etapu wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych organizowanego przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”. W tym roku szkolnym temat konkursu brzmi „Płazy i gady Polski”. Młodzi przyrodnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą wyglądu, występowania, odżywiania i rozmnażania różnych gatunków płazów i gadów występujących w Polsce. Miło nam poinformować, że do finału zostało zakwalifikowanych 10 uczniów, którzy otrzymali największą liczbę punktów w teście pisemnym, wśród tych osób był Wojciech Biały. Życzymy Wojtkowi powodzenia, gdyż będzie reprezentował naszą szkołę podczas etapu ponadwojewódzkiego. Uczniowie przygotowywali się do konkursu w domu oraz pracowali wytrwale na zajęciach kółka przyrodniczego pod opieką Pani Anity Podrzyckiej.

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości