Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start Archiwum artykułów WIEŚCI Z PRZEDSZKOLA- KWIECIEŃ 2018 R.
WIEŚCI Z PRZEDSZKOLA- KWIECIEŃ 2018 R.

Przedszkolaki w lesie

12 kwietnia, przedszkolaki wykorzystując piękną, słoneczną pogodę wybrały się na wycieczkę, aby sprawdzić, czy wiosna zagościła już w naszym pobliskim lesie. Spacerując leśnymi dróżkami dzieci wsłuchiwały się w piękny świergot ptaków, oglądały pąki i młode listki na gałązkach, spotkały jaszczurkę i żuczka, fruwające motylki i rozkwitające pierwsze kwiatki. Jednak największą niespodzianką dla przedszkolaków było spotkanie z pracownikami leśnymi, którzy sadzili młody las. Dzieci otrzymały w prezencie młode sadzonki dębu, grabu, jarzębiny i sosny, które po powrocie do przedszkola posadziły z pomocą pana Mariana w ogrodzie przedszkolnym obiecując, że będą o nie dbać i je pielęgnować. Galeria

„Drzwi otwarte” w przedszkolu

13 kwietnia nasze przedszkole zorganizowało „dni otwarte”. Rodziców i przyszłych przedszkolaków przywitały dzieci z grupy Starszaków, którzy w krótkim programie artystycznym zaprezentowali swoje umiejętności zdobyte w przedszkolu. Mili goście mogli zwiedzić naszą placówkę, poznać jej strukturę i funkcjonowanie, porozmawiać z pracownikami przedszkola, a dzieciom zapewniono różne zabawy.

Międzynarodowy Dzień Tańca

25 kwietnia przedszkolacy zostali zaproszeni przez uczniów szkoły na obchody Międzynarodowego Dnia Tańca. Dzieci obejrzały różne układy taneczne, przygotowane specjalnie na tę okazję przez starszych kolegów.  Na zakończenie spotkania przedszkolacy zostali zaproszeni do wykonania wspólnego tańca z całą społecznością szkolną, który poprowadziła pani Kasia. Przedszkolacy z wielkim zadowoleniem dołączyli do tańczących uczniów i wesoło bawili się w rytmie tańców latynoamerykańskich. (Galeria)

Przedstawienie "Kot w butach"

26 kwietnia przedszkolacy obejrzeli przedstawienie pt. „Kot w butach”, w wykonaniu aktorek Teatru POMPON. Była to ciekawa pełna humoru opowieść o Janku i jego pomysłowym kocie.  Występująca w przedstawieniu Sowa, pełniąca rolę narratora, swoimi pomyłkowymi wypowiedziami, wprowadzała dzieci w radosny nastrój i angażowała przedszkolaków do udzielania prawidłowych odpowiedzi i pomagania bohaterom. Dzieci z wielkim zaciekawieniem śledziły losy występujących w opowieści postaci i z zadowoleniem przyjęły pozytywne zakończenie historii. (Galeria)

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości