Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start
Dzień Wody w naszej szkole

Woda jest bezcennym surowcem, bez którego niemożliwe jest życie.

Światowy Dzień Wody - przypada 22 marca, natomiast nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Wody dzień później. Uczniowie wszystkich klas pod opieką wychowawców przygotowali ulotki oraz wykonali przepiękne plakaty, które posłużyły jako transparenty podczas przemarszu. Zainteresowanie wśród społeczności lokalnej wywołał pochód na terenie wsi. Podczas przemarszu uczniowie nieśli i wykrzykiwali hasła propagujące ideę oszczędzania wody i ochronę jej zasobów. Rozdawali przechodniom, bądź zostawiali w skrzynkach na listy ulotki zachęcające do oszczędzania wody. Następnie uczniowie starszych klas obejrzeli film edukacyjny „Kropla w morzu potrzeb” z udziałem Magdaleny Różczki i Mateusza Damięckiego. Film przedstawiał wizytę dwójki aktorów w jednej z afrykańskich wiosek, gdzie społeczność zmaga się z ogromnym deficytem wody. Na zakończenie piątkowego dnia odbył się pokaz wystrzałów rakiet wodnych. Do wykonania rakiet wodnych uczniowie podeszli z wielkim zapałem i wykazali się dużą kreatywnością i samodzielnością. Koordynatorami tych działań byli Pan Ciesielski i Pani Podrzycka. W dniu szkolnych obchodów Dnia Wody uczniowie mieli na sobie strój symbolizujący wodę, czyli w kolorze niebieskim. Zobacz zdjęcia.

Szereg działań podjętych tego dnia w naszej szkole uświadomił każdemu, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić, cenić, szanować i we właściwy sposób wykorzystywać, by nie nastał nigdy taki dzień, w którym nie popłynie ona z naszego kranu. Przecież, jeśli jej zabraknie, zabraknie i nas!!!

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości