Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start
Rekolekcje wielkopostne

W dniach 7-9 marca dla uczniów klas I-VII zorganizowano Rekolekcje wielkopostne, które okazały się czasem refleksji i wielu pozytywnych przemyśleń. Po raz trzeci naszą szkołę odwiedziły siostry Franciszka i Katarzyna ze Stowarzyszenia Życia Apostolskiego „KOINONIA ŚW. PAWŁA” z Kielc. Hasłem przewodnim spotkań było: „Pismo św. i Eucharystia”. Uczniowie bardzo chętnie przyjmowali nauki sióstr i z zapałem angażowali się we wszystkie zadania. Bowiem przesłanie rekolekcyjne przekazywane było na wiele różnych, atrakcyjnych sposobów. Uczestnicy nauk mieli okazję zobaczyć przedstawienie, teatrzyk kukiełkowy w wykonaniu sióstr, sami również przygotowywali różnego rodzaju scenki. Młodsze dzieci rysowały, kolorowały, przygotowywały zakładki. Wszyscy razem śpiewali przy akompaniamencie gitary. Tegoroczne rekolekcje zwieńczyła uroczysta Msza św., podczas której uczniowie naszej szkoły, pod opieką sióstr Franciszki i Katarzyny, odegrali pantomimę, czym wzbudzili zachwyt oglądających. Zdjęcia.

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości