Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start Archiwum artykułów Wieści z przedszkola- MARZEC 2018 r.
Wieści z przedszkola- MARZEC 2018 r.

Spotkanie z policjantem

7 marca przedszkolaków odwiedził st. sierż. Damian Walenciak z Zespołu Dzielnicowych w Osiecznej. Było to kolejne spotkanie dotyczące bezpiecznych zabaw. Tym razem dzielnicowy przestrzegał przed zabawami na lodzie, szczególnie teraz, kiedy po okresie dużych mrozów przyszło ocieplenie i odwilż. Pan policjant zaprosił również dzieci do udziału w konkursie plastycznym na projekt znaczków odblaskowych.

Dzień kobiet

8 marca to święto wszystkich kobiet, także małych dziewczynek. Nasze chłopaki - przedszkolaki pamiętały o swoich paniach i koleżankach. Składając im najserdeczniejsze życzenia obdarowali je laurkami i słodkimi prezencikami. Galeria

Konkurs recytatorski

8 marca odbył się w naszym przedszkolu kolejny już konkurs recytatorski - "Mój ulubiony wierszyk". Do konkursu zgłosiło się 25 przedszkolaków. Uczestnicy wykazali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności recytatorsko - aktorskich. Rodzice zadbali również o piękne rekwizyty i stroje, tematycznie dobrane do treści przedstawianych utworów. Jury miało wielki problem z wyłonieniem laureatów. W kategorii dzieci 3-4 letnich I miejsce zajęła Pola Gąsiorek, II m. - Alan Kurzawa, III m. - Filip Kwieciński, wyróżniono również Zosię Pazoła.  W kategorii dzieci 5-6 letnich zwyciężyła Wiktoria Jarosińska, II m. zajęła Blanka Nagła a III - Maksymilian Świadek. Jury przyznało również wyróżnienia, otrzymali je: Matylda Gąsiorek, Zuzanna Kurzawa, Kamil Łagoda, Magdalena Olejnik i Laura Wojtkowiak. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy talentów, a  rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu. Galeria

Wycieczka przedszkolaków

14 marca z inicjatywy Rady Rodziców, przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Leszna, do sali zabaw „Zaczarowany Świat „. Czekające tam na dzieci atrakcje pozwoliły im miło i aktywnie spędzić czas w nieco inny sposób niż w przedszkolu. Oprócz zabaw swobodnych dzieci miały możliwość uczestniczenia w zorganizowanych zabawach przy wesołej, skocznej muzyce. Rodzice zadbali również o mały posiłek regeneracyjny – frytki i sok owocowy. Przedszkolaki wróciły do przedszkola zmęczone, ale bardzo zadowolone i pełne wrażeń. Galeria

Warsztaty ekologiczne w przedszkolu

20 marca, dwa dni przed Światowym Dniem Wody, przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach ekologicznych pt. „Woda jest niezwykła”, które prowadziła pani J. Piwońka z EKOSFERY.  Dzieci poznały właściwości i stany skupienia wody, jej znaczenie w przyrodzie i w życiu człowieka. Pani Justyna przybliżyła przedszkolakom problem związany z niedostatkiem wody pitnej na świecie oraz podkreśliła jak ważna rzeczą jest konieczność oszczędzania wody. W czasie zajęć dzieci rozwiązywały zagadki, kolorowały obrazki, uczestniczyły w zabawach muzycznych, obserwowały doświadczenie ilustrujące oczyszczanie wody poprzez filtry, obejrzały filmy edukacyjne „ Metody oczyszczania wody” i „Koniec z marnotrawieniem wody”. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowa odznakę, która ma przypominać o konieczności oszczędzania wody zarówno w przedszkolu jak i w domu. (Galeria)

Przedszkolaki żegnają zimę i witają wiosnę

21 marca, zgodnie z ludową tradycją, przedszkolaki pożegnały odchodzącą porę roku – zimę i powitały radośnie, wierszem i piosenką - wiosnę. Ogromne emocje wzbudziły już same przygotowania do tego dnia. Dzieci na zajęciach poznawały charakterystyczne oznaki nowej pory roku, tradycyjne obrzędy związane z pożegnaniem zimy, przygotowały słomiane kukły, wykonywały różne prace plastyczne, uczyły się wierszy i piosenek, wszystko po to, aby ten dzień był wyjątkowy. I taki był.  Mimo, że zima w ty roku nie odpuszcza, wszyscy mamy nadzieje, że wkrótce na świecie zrobi się ciepło i kolorowo. Zwiastują to pierwsze wiosenne kwiatki, które zakwitły na naszej przedszkolnej skarpie. (Galeria)

Zajączek w przedszkolu

27 marca świąteczną niespodziankę przygotował dla przedszkolaków Zajączek Wielkanocny. Wychodząc z przedszkola dzieci zauważyły na schodach marchewki, a zza krzaczków wyskoczył Zajączek, który zaprosił dzieci do szukania ukrytej niespodzianki. Każde dziecko szybko odnalazło swój koszyczek. Dzieci podziękowały za otrzymane słodycze i złożyły zajączkowi i jego pomocnikom świąteczne życzenia. Dla upamiętnienia tego radosnego spotkania przedszkolacy zaprosili miłych gości do wspólnej fotografii. Galeria

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości