Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start Aktualności
Wieści z przedszkola- listopad

Pieczenie rogalików

Tradycją naszego przedszkola stało się pieczenie rogalików z okazji święta Św. Marcina. Przedszkolaki samodzielnie wałkowały przygotowane przez panią Ewę ciasto, nadziewały je smaczną konfiturą, następnie zwijały ciasto uzyskując kształt rogalików. Po upieczeniu ozdabiały je lukrem i orzechami. Punktem kulminacyjnym warsztatów kulinarnych była degustacja. Rogale zniknęły z talerzy bardzo szybko, świadczy to o tym, że były bardzo smaczne. Tego typu zajęcia to nie tylko kultywowania tradycji regionalnych, ale wspaniała zabawa i zdobywanie nowych doświadczeń. Galeria

 

Pamięć o poległych

"Przedszkolaki swoją Ojczyznę kochają, dlatego o Święcie Niepodległości pamiętają". Dnia 10 listopada obydwie grupy przedszkolne udały się na cmentarz, aby przy Grobie Powstańców oddać cześć poległym i uczcić pamięć tych, którzy walczyli o wolność Polski. Galeria

 

Święto Niepodległości

11 listopada Maksio, Zuzia, Madzia, Vanessa, Lenka, Blanka, Ala i Tobiasz reprezentowali nasze przedszkole w gminnych obchodach 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedszkolacy poprzez wiersze, piosenkę i taniec wyrazili swój lokalny patriotyzm. Był to bardzo wzruszający występ, za który otrzymali wielkie brawa i gratulacje. Dzieci obejrzały również występy innych zaproszonych na tę uroczystość artystów. Galeria

 

Święto Pluszowego Misia

24 listopada każdy przedszkolak przyniósł ze sobą swojego ukochanego misia. Z tej okazji przygotowano dla dzieci wiele atrakcji. Były zabawy plastyczne, taneczne, quizy, zagadki, filmy, degustacja miodku. Największe wrażenie jednak wywarło na dzieciach spotkanie ze świnką Porcus i jej przyjacielem Pacusiem, którzy nauczyli przedszkolaków nowej piosenki pt. "Niedźwiadek", uczestniczyli we  wspólnych zabawach, obdarowali wszystkich słodkim podarunkiem oraz obrazkami do kolorowania, a następnie pozowali do pamiątkowych zdjęć. Dzień Pluszowego Misia dostarczył dzieciom wiele radości i niezapomnianych przeżyć. Galeria zdjęć.

 

Andrzejki

W tym roku zabawę andrzejkową przygotowały i przeprowadziły mamy naszych przedszkolaków: p. Dorota N., p. Paulina K., p. Bogumiła O. i p. Agnieszka Ł. Andrzejki odbyły się 28 listopada w sali gimnastycznej. Dzieci chętnie bawiły się przy wesołej, skocznej muzyce i uczestniczyły w konkursach. Jak na Andrzejki przystało - nie zabrakło też tradycyjnych wróżb, którym towarzyszył wierszyk: "Czary, mary, garnek stary, niech się spełnią nasze czary" oraz lania wosku i odczytywania przyszłości. Rodzice zadbali również o słodki poczęstunek. Dziękujemy organizatorkom za zaangażowanie i wspólną zabawę. Galeria

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości