Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start Aktualności
Wiadomości z przedszkola- PAŹDZIERNIK

Giełda jesienna

1 października zorganizowany został piknik rodzinny połączony z giełdą jesienną. Celem tej imprezy była integracja środowiska rodzinnego i lokalnego z przedszkolem. Rodzice wykazali wielkie zaangażowanie w przygotowanie stoisk konsumpcyjnych oraz loterii fantowej. Zebrane fundusze przekazano na konto Rady Rodziców - będą one wykorzystane na potrzeby przedszkola i przedszkolaków. Pogoda w tym dniu dopisała. Dzieci z całymi rodzinami i zaproszonymi gośćmi aktywnie spędziły niedzielne popołudnie na świeżym powietrzu, korzystając z atrakcji przedszkolnego ogrodu. Wielką niespodzianką okazały się bajkowe postacie - Tygrysek i Myszka, które towarzyszyły dzieciom we wspólnych zabawach. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tej wspaniałej imprezy - rodzicom, sponsorom oraz wszystkim uczestnikom pikniku. (Galeria)

 

Spotkanie z policjantami

3 października nasze przedszkole odwiedzili policjanci - starszy sierżant Damian Walenciak oraz aspirant sztabowy Daniel Kaminiarz. W czasie spotkania dzieci utrwaliły sobie podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, podróżowania samochodem oraz korzystania z rowerków. Omówiono również miejsca bezpiecznej zabawy. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia z bliska radiowozu i jego wyposażenia oraz zobaczenia i wysłuchania sygnałów świetlnych i dźwiękowych. W czasie spotkania panowała miła i serdeczna atmosfera. Dzieci podziękowały policjantom za cenne uwagi i rady, wręczyły pamiątkowe laurki i zaśpiewały piosenkę pt."Halo, panie policjancie", utrwalając sobie numer alarmowy na Policję. (Galeria)

 

Dzień Edukacji Narodowej

12 października przedszkolaki uczestniczyły w uroczystej Akademii z okazji DEN. Wśród wielu życzeń skierowanych do pracowników naszego przedszkola przez panią dyrektor, zaproszonych gości, uczniów szkoły najmilsze były od naszych przedszkolaków. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za wszelkie przejawy sympatii, za życzenia, kwiaty i pamiątkowe upominki. (Galeria)

 

Przedszkolaki poznają pracę pocztowców

10 i 16 października odbyły się spotkania przedszkolaków z panią Agnieszką Łagodą, która przybliżyła dzieciom wiedzę dotyczącą pracy na poczcie. Dzieci poznały zakres usług wykonywanych przez pocztowców, dowiedziały się jak prawidłowo adresować listy i przesyłki. Wielkie zainteresowanie wzbudziły wśród przedszkolaków przyniesione rekwizyty związane z pracą pocztowców, szczególnie strój listonosza noszony ponad 100 lat temu. Dzieci miały możliwość wykonania stempla pocztowego, otrzymały pamiątkowe naklejki z symbolem poczty, obejrzały również film edukacyjny „Przygody panny Kreseczki", omawiający drogę listu od adresata do nadawcy. W związku ze zbliżającym się świętem Pracowników Poczty Polskiej dzieci złożyły pani Agnieszce najserdeczniejsze życzenia. Galeria

 

Turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza

15 października przedszkolaki rywalizowały w zmaganiach piłkarskich o Puchar Burmistrza. Wszyscy zawodnicy wykazali wielką wolę walki, świadczą o tym zdobyte gole. Królem strzelców został Kamil Łagoda, który wbił  3 gole, 2 gole zdobył Zygmuś Wojciech i po 1 golu strzelili Oliwier Olejniczak i Hubert Koźlik. Wszyscy zawodnicy nagrodzeni zostali przez pana Burmistrza Stanisława Glapiaka pamiątkowymi medalami i upominkami. Każda drużyna otrzymała również puchar i piłkę. Gratulujemy wszystkim piłkarzom, dziękujemy za dostarczone emocje, życzymy dalszych sportowych sukcesów. Galeria

 

Teatrzyk w przedszkolu

17 października przedszkole gościło aktorów Teatru KANON z Krakowa. Dzieci obejrzały przedstawienie " Jesień na polanie ", którego tematyką przewodnią były zmiany zachodzące jesienią w lesie oraz przygotowanie zwierząt do zimy. Spektakl zawierał wiele humorystycznych scenek, które spowodowały, że dzieci często reagowały śmiechem. Po przedstawieniu przedszkolaki  wybrały się do lasu aby sprawdzić, czy faktycznie w lesie króluje  już jesień. Galeria

 

Pasowanie w szkole

30 października przedszkolaki wzięły udział w uroczystości szkolnej: pasowania na ucznia. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały program artystyczny przygotowany przez starszych kolegów z klasy I, a następnie uczestniczyły w ceremonii pasowania ich na uczniów szkoły podstawowej. Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów w szkole. Galeria

 

Pasowanie w przedszkolu

31 października w obecności zaproszonych rodziców odbyło się w naszym przedszkolu pasowanie dzieci nowo przyjętych na przedszkolaka, a najstarszych przedszkolaków na starszaka. Dzieci zaprezentowały przygotowane na tą okazję części artystyczne, następnie złożyły ślubowanie, po którym pani dyrektor Wioletta Klak dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy pasowany przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom a wszystkie przedszkolaki  obdarowano  upominkami, ufundowanymi przez Radę Rodziców. Po uroczystości rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek. Galeria

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości