Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start Aktualności
Wieści z przedszkola- czerwiec

Dzień Dziecka

1 czerwca to dzień wyjątkowy dla wszystkich dzieci. Na naszych przedszkolaków już od rana czekały różne atrakcje. Zaraz po śniadaniu przyjechał samochód „lodziarnia”, dzieci otrzymały lody, ufundowane przez Burmistrza Stanisława Glapiaka. Następnie korzystając z zaproszenia rodziców i dziadków Lenki i Blanki Nagła, przedszkolaki spędziły miłe chwile w pięknym, rekreacyjnym ogrodzie, gdzie bliźniaczki z chęcią oddały swoje zabawki i sprzęt koleżankom i kolegom z przedszkola. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku - babeczek z imionami dzieci upieczonych przez panią Dorotę Nagła i panią Alicję Jezierską- Gąsiorek oraz cukierów od Kuby, który w tym dniu obchodził swoje imieniny. Gospodarze zadbali też o drugie śniadanko. Każde dziecko mogło samo decydować i wybierać produkty, które lubi. Po tak wyczerpującej zabawie na powietrzu apetyty dopisywały. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone i szczęśliwe z tak atrakcyjnie spędzonego czasu w ogrodzie Lenki i Blanki. Na pożegnanie każdy przedszkolak otrzymał kolorowy balonik z własnym imieniem. Bardzo serdecznie dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie. Galeria

 

Warsztaty ekologiczne: "Pszczoła- to życie"

2 czerwca odbyły się warsztaty ekologiczne pt. "Pszczoła - to życie", prowadzone przez panią Justynę Piwońską z EKOSFERY. Podczas prelekcji i prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat życia pszczół i ich roli w środowisku. Bardzo smutne jest stwierdzenie, że jeżeli umrze ostatnia pszczoła, to człowiekowi zostaną tylko cztery lata życia, dlatego człowiek musi zmienić swoje postępowanie w stosunku do tych owadów. Prowadzone zajęcia miały właśnie uświadomić dzieciom, w jaki sposób chronić pszczoły przed wyginięciem i jak zadbać o wzrost ich populacji. Omawianą tematykę wzbogaciły również obejrzane filmy edukacyjne: „Musimy ratować pszczoły” i „Kasia i jej pszczoły” oraz przyniesione rekwizyty, plansze, ilustracje. Dzieci wykonywały plakaty „Jestem przyjacielem pszczół”, kolorowały obrazki, wesoło bawiły się podczas zabawy w pszczółki, które zbierają pyłek w ogrodzie kwiatowym. Galeria

 

Akcja "Cała Polska czyta dzieciom"

6 czerwca odbyło się podsumowanie prowadzonej akcji "Cała Polska czyta dzieciom". W ramach realizowanego  projektu "W krainie bajek i baśni" współpracowano z bibliotekami, bogacono zasób księgozbioru biblioteczki przedszkolnej, dzieci zapraszały członków swoich rodzin do czytania ulubionych utworów, a od marca lektorami byli też uczniowie klasy szóstej. Wysłuchane utwory stawały się inspiracją do różnych ciekawych zabaw i  podejmowanych działań. Kolorowe ilustracje, które powstawały w tym okresie stały się podstawą do wykonania książeczek obrazkowych pt.:"Moje ulubione bajki." Podsumowując realizowany projekt, Starszacy uczestniczyli w konkursie wiedzy na temat poznanych bajek i baśni. Rywalizacja zespołowa wykazała wysoki poziom wiedzy na ten temat. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzenia pamiątkowymi dyplomami. Galeria

 

Sześciolatki z wizytą w szkole

14 czerwca Starszaki z rodzicami uczestniczyli w zajęciach otwartych w klasie I. Pani Hania J. i pierwszaki miło powitali młodszych kolegów i zaprosili ich do wspólnych zabaw. Przedszkolaki miały okazję choć przez chwilę poczuć się uczniami i doświadczyć życia szkolnego. Miłe wrażenia ze spotkania z pierwszoklasistami przyczyniły się do ukształtowania pozytywnego stosunku do szkoły i roli ucznia. Galeria

 

Zakończenie roku szkolnego, pożegnanie Starszaków

21 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego z udziałem zaproszonych gości - przedstawicieli władz lokalnych, księdza i rodziców, podczas której pożegnaliśmy kolejnych absolwentów naszego przedszkola. Starszacy słowami wierszy i piosenek oraz pięknymi tańcami podziękowali pracownikom przedszkola za trud i wysiłek włożony w opiekę, wychowanie i edukację, rodzicom za troskę, nieustanną miłość i poświęcenie, a młodszym kolegom za wspólne zabawy i za miło spędzony razem czas. Tradycyjnie, jak co roku każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Goście i nauczyciele życzyli przedszkolakom miłego, bezpiecznego wypoczynku i szczęśliwego powrotu we wrześniu do przedszkola, a absolwentom do szkoły. Na zakończenie uroczystości rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek. Galeria

 

Wyjazd przedszkolaków do kina

22 czerwca przedszkolaki pojechały do kina CINEMA w Lesznie na film "Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski." Była to pełna przygód wyprawa Smerfetki i jej przyjaciół: Ważniaka, Osiłka i Ciamajdy, którzy postanowili rozwikłać największą tajemnicę Smerfów. Dzieci z wielką uwagą śledziły losy bohaterów i solidaryzowały się z nimi. Ważne było przesłanie bajki, mówiące o tym, że każdy ma swoją niepowtarzalną wartość i mimo swoich niedoskonałości jest potrzebny innym. Galeria

 

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości