Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start
Wieści z przedszkola- kwiecień

Warsztaty wielkanocne

7 kwietnia Starszaki gościły p. Karinę Nadolną, ciocię Lenki i Blanki, oraz  mamę dziewczynek. Pani Karina zapoznała dzieci z różnymi sposobami ozdabiania wielkanocnych pisanek. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się technika serwetkowa, czyli decoupage. Po części demonstracyjnej dzieci przystąpiły do samodzielnego malowania jajek. W tym czasie panie przygotowały niezbędne elementy, z których każdy uczestnik warsztatów mógł wykonać wielkanocnego zajączka. Pani  Karinie i pani Dorocie dziękujemy za zorganizowanie i przeprowadzenie ciekawych zajęć, które wprowadziły dzieci w świąteczny nastrój zbliżających się świąt. Galeria

Spotkanie przedszkolaków z zajączkiem wielkanocnym

11 kwietnia przedszkolaków spotkała miła niespodzianka. Do przedszkola przybył zajączek ze swoimi kolegami, wesołymi kogutami. Wiosenno - świąteczną muzyką i śpiewem zaprosili oni wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Były tańce,  zajęcze podskoki i cukierkowe przekąski. Ogromną radość sprawiło przedszkolakom szukanie swoich wielkanocnych koszyczków ze słodyczami i owocami, które zajączek ukrył w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci dziękując za odwiedziny i prezenty zaprosiły miłych gości na przyszły rok. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do uświetnienia tego radosnego dnia. Galeria

Przedszkolaki z wizytą u żołnierzy

Dnia 21 kwietnia przedszkolaki pojechały na wycieczkę do 1. leszczyńskiego dywizjonu przeciwlotniczego. W ramach dnia otwartego dzieci uczestniczyły w prezentacji pojazdów używanych w wojsku dawniej i dziś. Chętne dzieci miały możliwość wejścia do środka tych pojazdów, mogły zasiąść za ich sterem, poznały również ich przeznaczenie. Wielką radość sprawił przedszkolakom bezpośredni kontakt z żołnierzami prezentującymi dany sprzęt. Dzieci zwiedziły również Izbę pamięci bogato wyposażoną w eksponaty dawnego umundurowania żołnierzy oraz różnych wojskowych pamiątek z przeszłości.  Wizyta w jednostce wojskowej dostarczyła wszystkim niesamowitych wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków. Galeria

Maniery biedronki Lucynki - teatrzyk

27 kwietnia nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Agencji Artystycznej KANON z Krakowa, którzy zaprezentowali dzieciom spektakl pt. "Maniery biedronki Lucynki". Lucynka miała problem z właściwym zachowaniem, nie znała czarodziejskich słów, ciągle grymasiła i dokuczała innym. Jej zachowanie stało się powodem tego, że wszyscy znajomi odwrócili się od niej. Jednak z pomocą krasnala Mądralki i przedszkolaków szybko nauczyła się zwrotów grzecznościowych i zasad dobrego wychowania. Dowiedziała się również jak ważną sprawą jest mieć przyjaciół, z którymi można miło spędzać czas. Pełna humoru opowieść sprawiła dzieciom wiele radości i niesamowitych wrażeń. Galeria zdjęć.

Przedszkolaki uczą się patriotyzmu

Święta majowe to okazja do kształtowania wśród dzieci postaw patriotycznych. Podczas zajęć i zabaw przedszkolaki rozbudzały miłość do swojej Ojczyzny, utrwalały symbole narodowe. Jednak wielkim przeżyciem dla nich był udział w uroczystej Akademii z okazji Święta 3 Maja, przygotowanej przez uczniów naszej szkoły. Galeria zdjęć.

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości