Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start
Wieści z przedszkola- styczeń

Dnia 12 stycznia przedszkolaki spotkały się z ratownikami: panem Karolem Motałą i panem Danielem Bartosikiem z Firmy MEDYCYNA RATUNKOWA ARTERIA. Tematem spotkania była pierwsza pomoc przedmedyczna. Dzieci uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak wzywać pomoc, utrwaliły sobie również numery telefonów alarmowych. Z wielkim zaciekawieniem obserwowały czynności związane z zakładaniem opatrunków, słuchały przez stetoskop bicia serca u swojego kolegi, dowiedziały się, jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie z zachowaniem własnego bezpieczeństwa. Dziękujemy ratownikom za przybliżenie specyfiki swojej pracy oraz za zaszczepienie w dzieciach potrzeby niesienia pomocy innym.

18 stycznia wszystkie przedszkolaki przebrane w piękne, kolorowe stroje przedstawiające postaci z bajek i baśni udały się do sali gimnastycznej, zamienionej w tym dniu w zaczarowaną krainę, w której dzieci pod kierunkiem pirata Krzysztofa i piratki Michaliny znakomicie bawiły się przy wesołej muzyce. Zabawy taneczne uatrakcyjniły różnego rodzaju konkursy, a odskocznią od zabaw zorganizowanych były swobodne "szaleństwa" na dmuchanych pirackich zamkach. Na pamiątkę wesołej zabawy każde dziecko otrzymało od piratów balonikowy miecz. Rodzice zadbali również o napoje regenerujące i zdrowe przekąski.

20 stycznia w przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka, w czasie której seniorzy mogli podziwiać umiejętności swoich wnuków prezentujących okolicznościowe wiersze, piosenki, pląsy oraz jasełka. Na zakończenie swoich występów wnuki obdarowały najbliższych pięknymi laurkami, a następnie wszyscy zasiedli do stołów, gdzie czekały pyszne ciasta upieczone przez rodziców i pachnąca kawa. Dziadkowie i babcie mieli też okazję zrobić sobie z wnukami pamiątkowe zdjęcie.

25 stycznia przedszkolaki wyjechały do Leszna, do kina CINEMA 3D na film animowany pt."SING", opowiadający o tym, że warto spełniać swoje marzenia oraz rozwijać własne pasje. Dzieci miały kontakt z różnymi gatunkami pięknej muzyki, a prześmieszne perypetie głównych bohaterów dostarczyły wielu wrażeń i radosnych przeżyć. Przedszkolaki uczyły się właściwego zachowania w czasie podróży oraz w miejscu publicznym, jakim jest kino.

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości