Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start
Wieści z przedszkola- grudzień

20 grudnia dzieci z przedszkola obejrzały przedstawienie pt. „Przygody Franka Bałwanka” w wykonaniu aktorów Agencji Teatralnej "Kanon" z Krakowa. Fabuła zawierała wiele elementów humorystycznych, dzięki którym rozbawieni przedszkolacy z wielkim zaciekawieniem śledzili przygody sympatycznego bałwanka Franka oraz chłonęli ważne zagadnienia związane  z akceptacją siebie i swego wyglądu. Bohaterowie zwrócili też uwagę na trudności, z jakimi muszą borykać się zwierzęta podczas zimy. Mali widzowie przypomnieli sobie, jak istotne w tym okresie jest dokarmianie zwierząt.

21 grudnia odbyło się w przedszkolu „Świąteczne spotkanie przy choince”. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych: Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna - Stanisław Glapiak, radni - Zofia Biała, Zbigniew Demski, Robert Skrzypek, ksiądz  proboszcz Maksymilian Kamza oraz zaproszeni rodzice. Dzieci z grupy Maluchów wystąpiły w programie zimowo - mikołajkowym, natomiast Starszaki w formie jasełek przedstawiły historię na-rodzin Jezusa. Wszystkim zebranym udzieliła się świąteczna atmosfera. Punktem kulminacyjnym było spotkanie z Gwiazdorem, który obdarował wszystkich prezentami. Nie zabrakło też życzeń świąteczno - noworocznych oraz upominków od gości. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem, który przygotowali rodzice.

Najmłodsi do Świąt Bożego Narodzenia czynili przygotowania już od początku grudnia. Wspólnie z rodzicami wykonywali ozdoby choinkowe. Warsztaty przeprowadziła pani Ela - babcia Lenki i Blanki, która wszystkich zainteresowanych zapoznała z techniką powstawania papierowych gwiazdek. Zorganizowane zajęcia były okazją do zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności. W czasie wspólnego tworzenia panowała miła, świąteczna atmosfera. Pięknymi gwiazdkami dzieci ozdobiły przedszkolne choinki.

Jak co roku zorganizowano w przedszkolu warsztaty cukiernicze. Z dostarczonych przez rodziców produktów mamy piekły pierniki, a po zajęciach wraz z dziećmi lukrowały i ozdabiały korzenne przysmaki różnymi posypkami. Dochód ze sprzedaży świątecznych pierniczków zasilił konto Rady Rodziców.

6 grudnia przedszkolaków odwiedził Mikołaj, na którego czekano z utęsknieniem, ucząc się świątecznych piosenek i wierszyków. Podczas wizyty każdy odważny przedszkolak mógł osobiście złożyć zamówienie na świąteczny prezent. Dzieci zatańczyły i zaśpiewały dla miłego gościa, a Mikołaj obdarował wszystkich słodkimi upominkami i obiecał, że odwiedzi przedszkolaków  jeszcze przed świętami.

7 grudnia dzieci zamieniły się w cukierników i wspólnie z p. Ewą Matuszak piekły pierniczki. Wielką radość sprawiło im samodzielne wycinanie z ciasta różnych kształtów oraz układanie ich na blaszkach. Po wystygnięciu wszyscy chętnie zabrali się do ozdabiania swoich ciasteczek lukrem, kolorowymi posypkami, wiórkami, migdałami i orzechami. Smakowały znakomicie.

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości