Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start Archiwum artykułów Wieści z przedszkola- październik
Wieści z przedszkola- październik

1 października chętne dzieci z naszego przedszkola - Jasiu Stachowiak, Zygmuś i Jadzia Wojciech z grupy Starszaków oraz Zosia Turbańska i Natan Wojtkowiak z grupy Maluchów, uczestniczyły w "Biegu przedszkolaków", zorganizowanym na Orliku w Osiecznej z okazji Narodowego Dnia Sportu. Wszyscy nasi biegacze wrócili z pamiątkowymi dyplomami i medalami.

Życzymy im wiele sukcesów w dalszych zmaganiach sportowych i osiągania jak najlepszych wyników. Galeria

 

2 października w ogrodzie przedszkolnym odbył się festyn połączony z giełdą jesienną. Była to okazja do integracji ze społecznością lokalną oraz do pozyskania funduszy na potrzeby przedszkola. Zorganizowaną imprezę prowadzili rodzice naszych przedszkolaków, którzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. W ofercie znalazły się pyszne domowe ciasta, naleśniki, grochówka, zupa gulaszowa, kiełbaski z grilla, hot-dogi, gołąbki, własnoręcznie pieczony chleb z wiejskim smalcem i ogórkiem, świeżo wyciskane soki owocowo - warzywne. Każdy mógł zakupić świeże owoce i warzywa z przydomowych ogródków, przetwory na zimę i sadzonki różnych roślin. Dzieci znakomicie bawiły się na dmuchanym zamku i w basenie z kulkami, obserwowały pokazy strażackie. Każde dziecko zostało obdarowane słodyczami i balonikami, które rozdawał spacerujący po ogrodzie pluszowy miś. Nie zabrakło również super loterii fantowej, w której głównymi nagrodami były 2 bilety na przelot samolotem. Szczęśliwymi zwycięzcami zostali: Sebastian Urbański - tata naszego przedszkolaka, oraz Natasza Bujak - siostra naszego wychowanka. Dziękujemy za liczny udział, za każdą złotówkę i za pomoc w zorganizowaniu kiermaszu. Dochód z imprezy zasili konto Rady Rodziców i zostanie przeznaczony dla dzieci w celu wspierania ich rozwoju i ciekawości świata. Galeria

 

Dnia 7 października Starszaki w ramach zajęć dotyczących zdrowego odżywiania, wykonały smaczną sałatkę owocową. Dzieci poznały kolejne etapy robienia sałatki, tj. mycie owoców, obieranie, krojenie, mieszanie no i najważniejszy etap - zjadanie. Przygotowane danie okazało się bardzo pyszne, dlatego szybko zniknęło z talerzyków. Zadanie to nie było wcale takie trudne i przyniosło dzieciom wiele satysfakcji z nowo zdobytych umiejętności. Galeria

 

13 października grupa Starszaków obchodziła Dzień Marchewki. Dzieci wystrojone w "marchewkowe stroje", znakomicie bawiły się, spędzając nietypowo ten świąteczny dzień. Przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi marchewka, dlaczego należy ją jeść, jakie zawiera witaminy i co można z marchewki przygotować. Dzieci porównywały jej wielkość, długość, grubość oraz obejrzały nasiona, z których wyrastają te smaczne warzywa. Były także zabawy i konkursy z marchewką w roli głównej. "Marchewkowy kącik" wzbogaciły piękne prace plastyczne. Dzieci chrupiąc marchewkowe ciasteczka i paluszki obejrzały film pt. "Kubuś - Dzień Marchewki" oraz wzniosły toast marchewkowym, pysznym sokiem. Razem z Marchewką, w tym dniu, swoje urodziny obchodziła także Ala, której dzieci złożyły najserdeczniejsze życzenia i obdarowały upominkami. Galeria

 

13 października nasze przedszkole odwiedzili policjanci - starszy sierżant Leszek Wojtkowiak i starszy sierżant Damian Walenciak z Zespołu Dzielnicowych w Osiecznej Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Tym bardziej była to miła niespodzianka, gdyż jeden z nich to tata Laury Wojtkowiak z grupy Maluchów. Policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznej zabawy. Przedszkolaki utrwaliły sobie prawidłowe sposoby poruszania się po drogach, przechodzenia przez jezdnię, korzystania z rowerków. Dzieci odgrywały różne scenki sytuacyjne, dzięki którym łatwiej przyswoiły sobie omawiane zasady. Przedszkolaki podziękowały gościom za miłe spotkanie piosenką pt. "Panie policjancie", wykazując się znajomością numeru alarmowego na policję. Galeria


Dnia 14 października, w DEN, przedszkolaki już z samego rana, składając najserdeczniejsze życzenia, obdarowały swoje panie własnoręcznie wykonanymi laurkami. Dzieci uczestniczyły tez w akademii szkolnej, która odbyła się w sali gimnastycznej, podczas której delegacje dzieci wraz z przewodniczącą Rady Rodziców, p. Bogumiłą Olejniczak, serdecznie podziękowały za trud włożony w opiekę, wychowanie i edukację dzieci. Każdy pracownik przedszkola został obdarowany kwiatkiem i słodkim upominkiem. Po części oficjalnej, wszyscy obejrzeli piękną część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy III. Pracownicy przedszkola dziękują dzieciom i ich rodzicom za pamięć i życzenia. Galeria

 

W związku z Dniem Łącznościowca, który przypada 18 października, Starszaki gościły mamę Kamila -  p. Agnieszkę Łagodę, naczelnika Urzędu Pocztowego w Krzywiniu. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści na temat pracy wykonywanej na poczcie, poznały drogę listu od adresata do nadawcy, obejrzały różne rekwizyty, potrzebne w pracy pocztowcom, poznały również tajniki pracy listonosza, która nie jest taka łatwa. Na zakończenie spotkania przedszkolaki, z okazji święta, złożyły życzenia i wręczyły pięknie wykonaną laurkę. Galeria

 

Dnia 21 października pan Marian przyniósł do przedszkola, ze swojej domowej hodowli - króliczka. Dzieci poznały budowę zwierzęcia, opisywały jego wygląd, słuchały odgłosów, jakie wydaje, obserwowały sposób poruszania się i dowiedziały się, co jest przysmakiem królików. Dzieci wesoło bawiły się przy piosence "Króliczki" zachowując się odpowiednio cicho, aby nie przestraszyć niezwykłego gościa. Galeria


27 października, wykorzystując piękną, słoneczną pogodę przedszkolaki wybrały się na cmentarz. Zbliżające się Święto Zmarłych było okazją do odwiedzenia grobów najbliższych oraz Grobu Powstańców. Dzieci w pełnej zadumie maszerowały cmentarnymi alejkami i obserwowały, wykonywane z tej okazji prace porządkowe. Galeria


28 października dzieci przedszkolne uczestniczyły w uroczystości pasowania pierwszoklasistów na uczniów szkoły podstawowej. Z tej okazji przedszkolaki życzyły starszym kolegom wielu sukcesów szkolnych i obdarowały ich drobnymi, słodkimi upominkami. Galeria

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości