Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start Archiwum artykułów Półkolonie 2015/ 2016
Półkolonie 2015/ 2016

Półkolonie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Świerczynie odbyły się w dniach od 29 czerwca 2016 roku do 6 lipca 2016 roku. Zostały zorganizowane po raz ósmy w ramach gminnego programu profilaktyki. W wypoczynku wzięło udział 45 dzieci z klas I – VI, co stanowiło 52% wszystkich uczniów.

Półkolonie miały charakter przede wszystkim wyjazdowy. Został opracowany dokładny harmonogram wycieczek oraz zajęć profilaktycznych skierowanych do podopiecznych.  Opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Świerczynie. Opiekunowie zapewniali dzieciom pełen komfort i bezpieczeństwo podczas pobytu na półkoloniach.

Głównym celem półkolonii było wskazanie ciekawych form spędzania czasu wolnego, w bezpiecznej atmosferze, bez nałogów, a także integracja dzieci, wspólne gry i zabawy, promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej oraz własnych zainteresowań, pomoc innym, wyrabianie samodyscypliny i zdrowego współzawodnictwa, a także utrwalanie zasad kulturalnego zachowania.

W środę 29 czerwca dzieci zwiedzały Makietę „Świat w miniaturze” w miejscowości Borówiec koło Poznania oraz Arboretum w Kórniku- najstarszym i największym w Polsce ogrodzie, w którym kolekcjonuje się drzewa i krzewy. Tutaj odbyły się warsztaty w terenie i zajęcia z mikroskopami.

30 czerwca uczniowie pojechali do Wieży Ciśnień w Kościanie, gdzie zwiedzali wieżę,  wzięli udział w zajęciach w obserwatorium astronomicznym oraz sprawdzili swoje możliwości na ściance wspinaczkowej.

W kolejnym dniu dzieci wybrały się do parku rozrywki edukacyjnej- Humanitarium we Wrocławiu, gdzie brały udział w warsztatach chemicznych- zamieniły się w małych naukowców i poprzez zabawę wykonały kostki kąpielowe. Uczestnicy zwiedzali także wystawę pt. „Szkiełko i oko- tajemnice optyki”. Ścieżka edukacyjna pomogła dzieciom zrozumieć najtrudniejsze zagadnienia optyki, a interaktywne eksponaty utrwaliły tę wiedzę.

W poniedziałek uczniowie obejrzeli w kinie film pt. „Gdzie jest Dory”, a potem aktywnie spędzali czas na pływalni.

5 lipca uczestnicy półkolonii wzięli udział w zajęciach edukacyjnych na ekspozycji Bramy Poznania: „Wehikuł czasu”.

Środa 6 lipca był ostatnim dniem półkolonii.  Uczestnicy wzięli udział w konkursach, grach i  zabawach ruchowych na terenie szkoły. Był to dzień podsumowania akcji półkolonii i podziękowania za wspólnie spędzony czas.

Podsumowując należy stwierdzić, iż taka forma wypoczynku i spędzania czasu wolnego podczas wakacji była trafiona i zaspokoiła oczekiwania jej uczestników, jak również ich rodziców. Ten sześciodniowy wakacyjny czas był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, zabaw, integracji, a także doskonałą lekcją historii, przyrody, dobrego zachowania i bezpieczeństwa. Galeria zdjęć

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości