Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start
Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Rekrutacja do przedszkola- dokumenty

W dniach od 26 lutego do 8 marca 2018 roku będzie prowadzony nabór wniosków o przyjęcie dziecka do Przedszkola Samorządowego w Świerczynie na rok szkolny 2018/2019. Wniosek wraz z niezbędną dokumentacją można pobrać w sekretariacie szkoły lub poniżej. Szczegółowe zasady rekrutacji do pobrania tutaj.

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola

Potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola

Oświadczenie o zatrudnieniu

Oświadczenie o wielodzietności rodziny

Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka

Informacje dodatkowe

 
Wieści z przedszkola- LUTY 2018 r.

Balik karnawałowy

6 lutego każde dziecko przybyło do przedszkola w pięknym, kolorowym stroju karnawałowym. Po śniadaniu wszyscy udali się na "salę balową", gdzie bajkowe, taneczne korowody poruszały się w rytm wesołej muzyki pod czujnym okiem wodzirejów, w role których wcieliły się p. Bogusia, p. Paulina, i p. Dorota - mamy naszych przedszkolaków. Zabawy taneczne przeplatane były konkursami i zagadkami. Rodzice zadbali również o drobne upominki dla każdego uczestnika balu i  smaczny poczęstunek. Dziękujemy! Galeria zdjęć.

 

Bezpieczne ferie

9 lutego nasze przedszkole odwiedził dzielnicowy st. sierżant Damian Walenciak, który przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Głównym tematem spotkania były zabawy na śniegu i lodzie. Na zakończenie spotkania pan policjant życzył przedszkolakom miłego i bezpiecznego odpoczynku i dużo śniegu, na który wszystkie dzieci z utęsknieniem czekają.

 
Wyjazd do Poznania

Dnia 6 lutego 2018 roku uczniowie klas IV-VII wybrali się do Poznania. Punktem docelowym wyjazdu do stolicy Wielkopolski był Park Trampolin Jump Arena - jedno z najpopularniejszych miejsc sportowo-rozrywkowych. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Niektórzy pod okiem instruktora próbowali wykonać salta. Pobyt w Jump Arena sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił dzieciom, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Po wyczerpującej integracji udaliśmy się do McDonald’s w Kórniku, aby odpocząć i uzupełnić spalone kalorie. Opiekunami wyjazdu byli wychowawcy klas: p. Anita Podrzycka, p. Małgorzata Prymas, p. Joanna Smolna-Matyja, p. Angelika Pilch. Wyjazd został sfinansowany przez Radę Rodziców Szkoły oraz pieniędzy zebranych podczas zbiórki kasztanów.

 
Projekt "KoderJunior"

W tym roku szkolnym nasza placówka zgłosiła się do projektu KoderJunior- Szkoły Mistrzów Programowania. Jest to projekt wdrażający elementy nauki programowania do edukacji wczesnoszkolnej. Jest on realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014- 2020, a partnerami projektu są: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Poznańskie Centrum Superkomputerowo- Sieciowe. Celem tego programu jest przygotowanie szkół do wdrożenia nauki programowania do podstawy programowej. Projekt obejmuje przeszkolenie dla nauczycieli oraz 15 dwugodzinnych zajęć z uczniami w formie zabawy (w tym jedne poza szkołą w innowacyjnym Laboratorium Szkoły Przyszłości EduLab). Nasza szkoła zostanie wyposażona w sprzęt komputerowy, multimedialny i pomoce dydaktyczne (m.in. klocki, roboty, gry) potrzebne do przeprowadzenia zajęć z uczniami.

 
„Talent Show”

Dnia 29 stycznia uczniowie klas IV-VII skorzystali z oferty Teatru Show z Wrocławia, który gościł w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie. Uczniowie obejrzeli Interaktywne Widowisko Telewizyjne pod tytułem „Talent Show, czyli kulisy produkcji telewizyjnych”, ale także byli jego aktorami. Zdobywcami „Szczęśliwego biletu” zostali Hanna Banasik, Oliwia Kurowska, Bartosz Wudarczak, Szymon Bartlewicz i Jakub Kolańczyk, mogli oni wystąpić na scenie, czyli poczuć się jak prawdziwi aktorzy, którzy zaprezentowali swoje talenty. Całe spotkanie było okazją do poznania pracy na planie filmowym, czy produkcji teledysków. Widzowie zobaczyli jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa oraz dowiedzieli się, obserwując ich pracę, czym zajmują się operatorzy, realizator dźwięku, oświetleniowiec, scenarzysta, kierownik produkcji i prezenter. Tego dnia prezenterem był Bartek, młody wykonawca sceniczny, który opowiedział o swojej drodze artystycznej, ciężkiej codziennej pracy, szkole i zaprosił nas do nowego teledysku, w którego nagraniu wszyscy wzięli udział.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 27

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości