Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start
Święto Ziemi i Książki

23 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Ziemi oraz Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w klasach I- III dzieci obejrzały prezentację na temat: "Od autora do czytelnika" oraz film o charakterze ekologicznym, przygotowano także gazetki tematyczne. Dzieci zostały zaangażowane w wykonanie własnej książki- tworzyły ilustracje do fragmentów wierszy i tekstów przyrodniczych znanych autorów, następnie książki zostały spięte i wystawione w korytarzu szkolnym. Ważnym punktem obchodów Dnia Ziemi było posadzenie kwiatów na rabatce szkolnej oraz sadzonki dębu wyhodowanej przez uczniów klasy III. Uczniowie klasy II natomiast zakopali w ziemi różne przedmioty: butelkę plastikową i szklaną, banana, obierki od ziemniaków. Za rok odkopią i dowiedzą się, co przetrwało, a co uległo rozkładowi.

W tym dniu zostały ogłoszone także wyniki konkursu na najładniejszą zakładkę do książki. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: uczniowie klas I- III i IV- VII. W klasach pierwszego etapu edukacyjnego wyniki mają się następująco: I miejsce- Ewa Stróżyńska, II- Julia Skrzypek oraz Jadwiga Wojciech, III- Michalina Skrzypczak. Wyróżnienia zdobyli: Filip Jurczyński, Marianna Dutka, Weronika Sznabel, Jakub Gano. W starszych klasach miejsce I zajęła zakładka wykonana przez Pawła Kaźmierczaka, II miejsce dla Oliwii Tadeusz oraz Wiktorii Niwczyk, III- dla Mai Strzelczyk. Wyróżnienia trafiły do: Patryka Koniecznego, Dominiki Jurczyńskiej, Katarzyny Kozicy, Adama Gralaka, Zuzanny Rzepeckiej. Gratulujemy! Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody. Zobacz zdjęcia.

 
WIEŚCI Z PRZEDSZKOLA- KWIECIEŃ 2018 R.

Przedszkolaki w lesie

12 kwietnia, przedszkolaki wykorzystując piękną, słoneczną pogodę wybrały się na wycieczkę, aby sprawdzić, czy wiosna zagościła już w naszym pobliskim lesie. Spacerując leśnymi dróżkami dzieci wsłuchiwały się w piękny świergot ptaków, oglądały pąki i młode listki na gałązkach, spotkały jaszczurkę i żuczka, fruwające motylki i rozkwitające pierwsze kwiatki. Jednak największą niespodzianką dla przedszkolaków było spotkanie z pracownikami leśnymi, którzy sadzili młody las. Dzieci otrzymały w prezencie młode sadzonki dębu, grabu, jarzębiny i sosny, które po powrocie do przedszkola posadziły z pomocą pana Mariana w ogrodzie przedszkolnym obiecując, że będą o nie dbać i je pielęgnować. Galeria

„Drzwi otwarte” w przedszkolu

13 kwietnia nasze przedszkole zorganizowało „dni otwarte”. Rodziców i przyszłych przedszkolaków przywitały dzieci z grupy Starszaków, którzy w krótkim programie artystycznym zaprezentowali swoje umiejętności zdobyte w przedszkolu. Mili goście mogli zwiedzić naszą placówkę, poznać jej strukturę i funkcjonowanie, porozmawiać z pracownikami przedszkola, a dzieciom zapewniono różne zabawy.

Międzynarodowy Dzień Tańca

25 kwietnia przedszkolacy zostali zaproszeni przez uczniów szkoły na obchody Międzynarodowego Dnia Tańca. Dzieci obejrzały różne układy taneczne, przygotowane specjalnie na tę okazję przez starszych kolegów.  Na zakończenie spotkania przedszkolacy zostali zaproszeni do wykonania wspólnego tańca z całą społecznością szkolną, który poprowadziła pani Kasia. Przedszkolacy z wielkim zadowoleniem dołączyli do tańczących uczniów i wesoło bawili się w rytmie tańców latynoamerykańskich. (Galeria)

Przedstawienie "Kot w butach"

26 kwietnia przedszkolacy obejrzeli przedstawienie pt. „Kot w butach”, w wykonaniu aktorek Teatru POMPON. Była to ciekawa pełna humoru opowieść o Janku i jego pomysłowym kocie.  Występująca w przedstawieniu Sowa, pełniąca rolę narratora, swoimi pomyłkowymi wypowiedziami, wprowadzała dzieci w radosny nastrój i angażowała przedszkolaków do udzielania prawidłowych odpowiedzi i pomagania bohaterom. Dzieci z wielkim zaciekawieniem śledziły losy występujących w opowieści postaci i z zadowoleniem przyjęły pozytywne zakończenie historii. (Galeria)

 
Wielkopolski Turniej Orlika 2018 r.

W dniu 13.04.2018 r. rozpoczął się turniej eliminacyjny w piłkę nożną na orliku w Krzemieniewie. Udział wzięło 7 drużyn:

- Szkoła Podstawowa w Świerczynie,

- SP Kąkolewo,

- SP Osieczna,

- SP Drobnin,

- SP Pawłowice,

- SP Belęcin,

- SP Kaczkowo.

Drużyny zostały podzielone na 2 grupy: grupa A (Osieczna, Kąkolewo, Kaczkowo, Pawłowice) i grupa B (Belęcin, Drobnin, Świerczyna). Z każdej grupy "wychodziły" drużyny z dwóch pierwszych miejsc. W półfinale spotkali się:

SP Osieczna - SP Drobnin

SP Świerczyna - SP Kąkolewo

Do dalszego etapu rozgrywek zakwalifikowały się SP Drobnin i SP Świerczyna. Zobacz zdjęcia.

 
Harmonogram zajęć pozalekcyjnych w kwietniu

Harmonogram zajęć pozalekcyjnych w kwietniu- kliknij

 
Dzień Wody w naszej szkole

Woda jest bezcennym surowcem, bez którego niemożliwe jest życie.

Światowy Dzień Wody - przypada 22 marca, natomiast nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Wody dzień później. Uczniowie wszystkich klas pod opieką wychowawców przygotowali ulotki oraz wykonali przepiękne plakaty, które posłużyły jako transparenty podczas przemarszu. Zainteresowanie wśród społeczności lokalnej wywołał pochód na terenie wsi. Podczas przemarszu uczniowie nieśli i wykrzykiwali hasła propagujące ideę oszczędzania wody i ochronę jej zasobów. Rozdawali przechodniom, bądź zostawiali w skrzynkach na listy ulotki zachęcające do oszczędzania wody. Następnie uczniowie starszych klas obejrzeli film edukacyjny „Kropla w morzu potrzeb” z udziałem Magdaleny Różczki i Mateusza Damięckiego. Film przedstawiał wizytę dwójki aktorów w jednej z afrykańskich wiosek, gdzie społeczność zmaga się z ogromnym deficytem wody. Na zakończenie piątkowego dnia odbył się pokaz wystrzałów rakiet wodnych. Do wykonania rakiet wodnych uczniowie podeszli z wielkim zapałem i wykazali się dużą kreatywnością i samodzielnością. Koordynatorami tych działań byli Pan Ciesielski i Pani Podrzycka. W dniu szkolnych obchodów Dnia Wody uczniowie mieli na sobie strój symbolizujący wodę, czyli w kolorze niebieskim. Zobacz zdjęcia.

Szereg działań podjętych tego dnia w naszej szkole uświadomił każdemu, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić, cenić, szanować i we właściwy sposób wykorzystywać, by nie nastał nigdy taki dzień, w którym nie popłynie ona z naszego kranu. Przecież, jeśli jej zabraknie, zabraknie i nas!!!

 
Życzenia świąteczne

Żeby Wielkanoc w tym roku,

przyszła z sukcesem u boku.

Aby żyło się Wam zdrowo,

prywatnie i zawodowo.

Wielu, wielu chwil radosnych

i cudownej, ciepłej wiosny.

 
Zajączek w szkole

28 marca 2018 r. do szkoły zawitał Zajączek i zostawił dla klas I- III list oraz mapę wskazującą ukryte gniazda ze smakołykami. Natychmiast wyruszyliśmy na poszukiwania. Po drodze dzieci musiały poszukać i rozwiązać zagadki pozostawione przez Zająca. Po długich poszukiwaniach i skrupulatnym przestudiowaniu mapy udało nam się dotrzeć na miejsce. Czekały tam na dzieci czekoladowe zajączki. Zobacz zdjęcia.

 
Turniej gry w dwa ognie

27 marca 2018 r. w nasza szkoła zorganizowała międzyszkolny turniej gry w dwa ognie. Do zabawy zaproszono uczniów z klas I- III ze szkoły w Osiecznej i Kąkolewa. Był to pierwszy tego typu turniej gminny. Celem spotkania była integracja uczniów ze szkół gminnych, nauka aktywnego spędzania czasu wolnego, fair play – zabawa w sport, a nie walka za wszelką cenę, rozwijanie zdrowego współzawodnictwa, wymiana doświadczeń oraz rozwijanie umiejętności właściwego zachowania się przy przegrywaniu i wygrywaniu. Funkcję sędziego pełniła nauczycielka wychowania fizycznego- p. Katarzyna Pawlicka. Rozegrano w sumie 9 meczy- po 3 mecze w grupie wiekowej. Zespół składał się z 9 zawodników- po 3 zawodników z każdej szkoły w drużynie. Uczestnicy turnieju otrzymali medale sponsorowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna, a także napoje i batony zakupione przez Radę Rodziców. Zobacz zdjęcia.

 
Warsztaty profilaktyczne „Cyberprzemoc i inne zagrożenia medialne”.

Uczniowie klas I-III i klas IV-VII dnia 19 marca br. uczestniczyli w szkoleniu „Cyberprzemoc i inne zagrożenia medialne” prowadzone przez Panią Martę Górecką z firmy Progres - Instytutu Rozwoju i Edukacji z Rzeszowa. Celem spotkania było zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy oraz uwrażliwienie uczniów na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z możliwymi konsekwencjami tego typu działań, zarówno dla ich ofiar, jak i sprawców.

Media elektroniczne, z których na co dzień korzystamy służą nam do komunikacji, zdobywania informacji, rozrywki, ale niestety niosą wiele zagrożeń. Do najczęściej stosowanych form cyberprzemocy należy rejestrowanie niechcianych filmów lub zdjęć telefonem komórkowym, publikowanie ośmieszających materiałów przy użyciu telefonu, wysyłanie wulgarnych SMS – ów, wyzywanie i straszenie. Prowadząca przypomniała uczniom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, telefonów komórkowych oraz portali społecznościowych. Jeśli zostaniemy ofiarą cyberprzemocy nie powinniśmy odpowiadać na zaczepki w sieci i domagać się natychmiastowego skasowania obraźliwych filmów i zdjęć. Osoby nieletnie powinny zwrócić się do kogoś dorosłego - nauczyciela, pedagoga szkolnego albo rodzica. Warto pamiętać nr 116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.


 

 
Światowy Dzień Poezji

21 marca biblioteka szkolna we współpracy z wychowawczyniami klas I i II zorganizowała obchody Światowego Dnia Poezji. Z tej okazji na korytarzu szkoły przygotowana została gazetka tematyczna, a w bibliotece powstała wystawa książek o wiośnie. W tym dniu chętne osoby z klas I- III miały okazję zaprezentować wybrany przez siebie wiersz. Wierszyk musiał mieć tematykę wiosenną, ponieważ tego dnia obchodziliśmy także Pierwszy Dzień Wiosny. Uczestnicy przeglądu poezji otrzymali dyplomy za udział i poczęstowali się cukierkami. Na zakończenie i podsumowanie tego święta wszyscy uczniowie mieli za zadanie wykonać rysunek na temat najpiękniejszego wiersza, który dzisiaj usłyszeli. Powstałe obrazki tworzą galerię prac o wiośnie w klasie III. Zobacz zdjęcia.

 
Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Od samego rana młodsi uczniowie poznawali tradycje pożegnania zimy i zwiastuny wiosny, rozwiązywali zagadki o tematyce wiosennej, uczyli się rymowanek i piosenek. Wszyscy mamy już dość zimy i z utęsknieniem oczekujemy wiosny. Dzieci również, dlatego z przyniesionych materiałów (słomy, starych ubrań, krepy itp.) wykonały marzannę- symbol zimy, którą później spaliliśmy w sadzie przy głośnych okrzykach: "Uciekaj zimo, nie chcemy cię już, uciekaj zimo, za rok do nas wróć". Do szkoły wróciliśmy z gaikiem, przy wtórze piosenki: "Grabie i łopaty..." W sadzie urządziliśmy także piknik- usmażyliśmy kiełbaski na grillu i zajadaliśmy na świeżym powietrzu. Dzieci miały też okazję pobawić się na placu zabaw i pograć w piłkę nożną. Przed powrotem do domu każdy uczeń otrzymał jeszcze przekąskę- pieczone tosty. Ten dzień był bardzo udany, wszyscy świetnie się bawili i cieszyli z nadejścia wiosny. Zobacz zdjęcia.

 

Dla klas IV - VII trzy pierwsze lekcje odbyły się zgodnie z planem, a następnie obchody te rozpoczęliśmy towarzyskim meczem Uczniowie - Nauczyciele. Najpierw Nauczyciele zmierzyli się z drużyną dziewcząt. Mecz ten zakończył się zwycięstwem Nauczycieli. Natomiast drużyna chłopców nie dała się pokonać Nauczycielom. Po meczu przyszedł czas na konkurs "Najpiękniejsza marzanna". Każda z klas miała ograniczony czas (30 min.), aby stworzyć własną kukłę symbolizującą zimę. Zwycięzcami konkursu okazała się klasa V. Drugie miejsce zajęła klasa VII, trzecie miejsce klasa VI, a miejsce czwarte przypadło klasie IV. Po wyczerpującym dniu przyszedł czas na konsumpcję cieplej kiełbaski, po czym obrzędu stało się zadość i wszystkie marzanny spłonęły w ognisku.

 

 
Rekolekcje wielkopostne

W dniach 7-9 marca dla uczniów klas I-VII zorganizowano Rekolekcje wielkopostne, które okazały się czasem refleksji i wielu pozytywnych przemyśleń. Po raz trzeci naszą szkołę odwiedziły siostry Franciszka i Katarzyna ze Stowarzyszenia Życia Apostolskiego „KOINONIA ŚW. PAWŁA” z Kielc. Hasłem przewodnim spotkań było: „Pismo św. i Eucharystia”. Uczniowie bardzo chętnie przyjmowali nauki sióstr i z zapałem angażowali się we wszystkie zadania. Bowiem przesłanie rekolekcyjne przekazywane było na wiele różnych, atrakcyjnych sposobów. Uczestnicy nauk mieli okazję zobaczyć przedstawienie, teatrzyk kukiełkowy w wykonaniu sióstr, sami również przygotowywali różnego rodzaju scenki. Młodsze dzieci rysowały, kolorowały, przygotowywały zakładki. Wszyscy razem śpiewali przy akompaniamencie gitary. Tegoroczne rekolekcje zwieńczyła uroczysta Msza św., podczas której uczniowie naszej szkoły, pod opieką sióstr Franciszki i Katarzyny, odegrali pantomimę, czym wzbudzili zachwyt oglądających. Zdjęcia.

 
Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

Wzorem lat ubiegłych szkoła przystąpiła do Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą szkołę, na etapie powiatowym XXII edycji tego konkursu, reprezentował Jan Dutka - uczeń klasy V. Po wielu miesiącach przygotowań uczeń osiągnął sukces i awansował do etapu rejonowego.

Życzymy Jankowi wytrwałości i powodzenia w kolejnych zmaganiach. Uczeń pracował w ramach kółka historycznego z nauczycielem historii – Haliną Szajbe.

 
Sportowe, muzyczne sukcesy siódmoklasistów

Początek marca przyniósł ogromne sukcesy uczniom naszej szkoły - Nikodemowi Baerowi oraz Szymonowi Bartlewiczowi. Chłopcy ci zaprezentowali swoje niezwykłe talenty muzyczne, sportowe i zajęli najwyższe lokaty, rywalizując ze swoimi rówieśnikami.

Nikodem Baer 3 marca 2018 r. wziął udział w XXXIV Wielkopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów Członków Orkiestr Dętych imienia JANA SCHULZA.  Walcząc z wieloma zdolnymi muzykami w swojej grupie wiekowej, zdobył on wyróżnienie, grając na trąbce. Ponadto utalentowany uczeń Szkoły Podstawowej w Świerczynie otrzymał prestiżową Nagrodę specjalną Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna w wysokości 500zł dla najlepszego wykonawcy z Orkiestry Dętej OSP w Osiecznej.

Z kolei Szymon Bartlewicz 4 marca 2018 r. w Gostyniu kolejny raz pokazał swój kunszt piłkarski. Zdobył on bowiem tytuł Najlepszego Zawodnika podczas Halowych Mistrzostw OZPN Leszno w kategorii Młodzików. Nie był to pierwszy taki sukces ucznia naszej szkoły. Statuetkę Najlepszego Zawodnika zdobył on również podczas: Halowego Turnieju Mikołajkowego w Drobnienie, Halowego Turnieju Winter Cup 2017, Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Złotą Podkowę w Racocie, Halowy Turniej o Puchar LKS „Zjednoczeni” w Pudliszkach. Szymon Bartlewicz został również uhonorowany tytułem Króla Strzelców podczas: Halowego Turnieju Adwaniec Cup Pakosław, Halowego Turnieju Piłki Nożnej „Ferie z AS-em” w Czempiniu.

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesów uczniów naszej szkoły. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych triumfów.

 
Wieści z przedszkola- MARZEC 2018 r.

Spotkanie z policjantem

7 marca przedszkolaków odwiedził st. sierż. Damian Walenciak z Zespołu Dzielnicowych w Osiecznej. Było to kolejne spotkanie dotyczące bezpiecznych zabaw. Tym razem dzielnicowy przestrzegał przed zabawami na lodzie, szczególnie teraz, kiedy po okresie dużych mrozów przyszło ocieplenie i odwilż. Pan policjant zaprosił również dzieci do udziału w konkursie plastycznym na projekt znaczków odblaskowych.

Dzień kobiet

8 marca to święto wszystkich kobiet, także małych dziewczynek. Nasze chłopaki - przedszkolaki pamiętały o swoich paniach i koleżankach. Składając im najserdeczniejsze życzenia obdarowali je laurkami i słodkimi prezencikami. Galeria

Konkurs recytatorski

8 marca odbył się w naszym przedszkolu kolejny już konkurs recytatorski - "Mój ulubiony wierszyk". Do konkursu zgłosiło się 25 przedszkolaków. Uczestnicy wykazali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności recytatorsko - aktorskich. Rodzice zadbali również o piękne rekwizyty i stroje, tematycznie dobrane do treści przedstawianych utworów. Jury miało wielki problem z wyłonieniem laureatów. W kategorii dzieci 3-4 letnich I miejsce zajęła Pola Gąsiorek, II m. - Alan Kurzawa, III m. - Filip Kwieciński, wyróżniono również Zosię Pazoła.  W kategorii dzieci 5-6 letnich zwyciężyła Wiktoria Jarosińska, II m. zajęła Blanka Nagła a III - Maksymilian Świadek. Jury przyznało również wyróżnienia, otrzymali je: Matylda Gąsiorek, Zuzanna Kurzawa, Kamil Łagoda, Magdalena Olejnik i Laura Wojtkowiak. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy talentów, a  rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu. Galeria

Wycieczka przedszkolaków

14 marca z inicjatywy Rady Rodziców, przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Leszna, do sali zabaw „Zaczarowany Świat „. Czekające tam na dzieci atrakcje pozwoliły im miło i aktywnie spędzić czas w nieco inny sposób niż w przedszkolu. Oprócz zabaw swobodnych dzieci miały możliwość uczestniczenia w zorganizowanych zabawach przy wesołej, skocznej muzyce. Rodzice zadbali również o mały posiłek regeneracyjny – frytki i sok owocowy. Przedszkolaki wróciły do przedszkola zmęczone, ale bardzo zadowolone i pełne wrażeń. Galeria

Warsztaty ekologiczne w przedszkolu

20 marca, dwa dni przed Światowym Dniem Wody, przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach ekologicznych pt. „Woda jest niezwykła”, które prowadziła pani J. Piwońka z EKOSFERY.  Dzieci poznały właściwości i stany skupienia wody, jej znaczenie w przyrodzie i w życiu człowieka. Pani Justyna przybliżyła przedszkolakom problem związany z niedostatkiem wody pitnej na świecie oraz podkreśliła jak ważna rzeczą jest konieczność oszczędzania wody. W czasie zajęć dzieci rozwiązywały zagadki, kolorowały obrazki, uczestniczyły w zabawach muzycznych, obserwowały doświadczenie ilustrujące oczyszczanie wody poprzez filtry, obejrzały filmy edukacyjne „ Metody oczyszczania wody” i „Koniec z marnotrawieniem wody”. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowa odznakę, która ma przypominać o konieczności oszczędzania wody zarówno w przedszkolu jak i w domu. (Galeria)

Przedszkolaki żegnają zimę i witają wiosnę

21 marca, zgodnie z ludową tradycją, przedszkolaki pożegnały odchodzącą porę roku – zimę i powitały radośnie, wierszem i piosenką - wiosnę. Ogromne emocje wzbudziły już same przygotowania do tego dnia. Dzieci na zajęciach poznawały charakterystyczne oznaki nowej pory roku, tradycyjne obrzędy związane z pożegnaniem zimy, przygotowały słomiane kukły, wykonywały różne prace plastyczne, uczyły się wierszy i piosenek, wszystko po to, aby ten dzień był wyjątkowy. I taki był.  Mimo, że zima w ty roku nie odpuszcza, wszyscy mamy nadzieje, że wkrótce na świecie zrobi się ciepło i kolorowo. Zwiastują to pierwsze wiosenne kwiatki, które zakwitły na naszej przedszkolnej skarpie. (Galeria)

Zajączek w przedszkolu

27 marca świąteczną niespodziankę przygotował dla przedszkolaków Zajączek Wielkanocny. Wychodząc z przedszkola dzieci zauważyły na schodach marchewki, a zza krzaczków wyskoczył Zajączek, który zaprosił dzieci do szukania ukrytej niespodzianki. Każde dziecko szybko odnalazło swój koszyczek. Dzieci podziękowały za otrzymane słodycze i złożyły zajączkowi i jego pomocnikom świąteczne życzenia. Dla upamiętnienia tego radosnego spotkania przedszkolacy zaprosili miłych gości do wspólnej fotografii. Galeria

 
Jarmark wielkanocny

 
Pieniący potwór

Uczniowie klasy III wykonywali na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej ciekawe doświadczenie przyrodnicze: pieniącego potwora. Na początku jednak same musiały stworzyć potwora z butelki i różnych materiałów, a więc z wielkim zaangażowaniem odmierzały, cięły, ozdabiały oraz łączyły różne tworzywa. Butelkowy potwór otrzymał imię Rysiu. Następnie dzieci poznały kolejne etapy doświadczenia i wspólnie podjęliśmy się jego realizacji. Najpierw wlaliśmy do butelki ocet, dodaliśmy kolorowy tusz i troszkę płynu do mycia naczyń, na koniec dołożyliśmy sody oczyszczonej. Jaka reakcja zaszła w butelce i jakie były jej efekty- zobaczcie sami.

 
Powiatowy turniej warcabowy

Dnia 28 lutego uczniowie Zespołu Szkół w Świerczynie wzięli udział w powiatowym turnieju warcabowym, który odbył się w GOK w Lipnie. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów: 4 dziewczynki i 5 chłopców. Uczniowie zmierzyli się ze sobą w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców. Najlepiej z naszych reprezentantów wypadł Szymon Bartlewicz zdobywając 11 miejsce, natomiast z dziewcząt - Oliwia Koźlik- miejsce 16. Drużynowo zajęliśmy miejsce 5. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zobacz zdjęcia.

 
Harmonogram zajęć pozalekcyjnych

Harmonogram zajęć pozalekcyjnych w klasach IV- VII - marzec

 
Harmonogram wyjazdów na basen

HARMONOGRAM WYJAZDÓW NA BASEN- KLIKNIJ

 
Wieści z przedszkola- LUTY 2018 r.

Balik karnawałowy

6 lutego każde dziecko przybyło do przedszkola w pięknym, kolorowym stroju karnawałowym. Po śniadaniu wszyscy udali się na "salę balową", gdzie bajkowe, taneczne korowody poruszały się w rytm wesołej muzyki pod czujnym okiem wodzirejów, w role których wcieliły się p. Bogusia, p. Paulina, i p. Dorota - mamy naszych przedszkolaków. Zabawy taneczne przeplatane były konkursami i zagadkami. Rodzice zadbali również o drobne upominki dla każdego uczestnika balu i  smaczny poczęstunek. Dziękujemy! Galeria zdjęć.

 

Bezpieczne ferie

9 lutego nasze przedszkole odwiedził dzielnicowy st. sierżant Damian Walenciak, który przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Głównym tematem spotkania były zabawy na śniegu i lodzie. Na zakończenie spotkania pan policjant życzył przedszkolakom miłego i bezpiecznego odpoczynku i dużo śniegu, na który wszystkie dzieci z utęsknieniem czekają.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 9

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości