Zespół Szkół w Świerczynie - Gmina Osieczna - Powiat leszczyński
Start
Piernikowy biwak

Piernikowy biwak, podczas którego wyprodukowaliśmy 1620 pierników oraz wypiekliśmy 20 chlebów zjednoczył nas przy wspólnej aktywności. Dzieci wykazały się ogromną samodzielnością i zaangażowaniem. Oprócz wypieków powstawały dekoracje, które również trafiły na gminny kiermasz świąteczny. Wszystkim dziękujemy za wsparcie, cierpliwość i wytrwałość.

 
Święta w Europie

Maria z Hiszpanii i Bohdan z Ukrainy, wolontariusze Centrum Aktywności Twórczej, byli dziś naszymi gośćmi. Klasy 4-8 uczestniczyły w zajęciach doskonalących język angielski oraz poszerzających wiedzę realioznawczą. Młodzi przyszli nauczyciele spędzili także kilka chwil z przedszkolakami, którzy obdarowali odwiedzających piosenkami i piernikowymi upominkami. Świetnie spisali się nasi przewodnicy: Bartek, Janek i Piotr. Chłopcom i klasie szóstej dziękujemy za przygotowanie śniadania. To był ciekawy i twórczy dzień.

 
UCZYMY SIĘ nie tylko na lekcjach

Anatomia człowieka i procesy fizjologiczne były tematem zajęć zespołowych w klasie siódmej z udziałem nauczycielki z Osiecznej pani Sylwii Menes. Ósmoklasiści pod okiem pana Piotra Ciesielskiego w pełnym rynsztunku przeprowadzają doświadczenia chemiczne i fizyczne oraz przygotowują się do eksperymentowania w prawdziwym laboratorium. A na korytarzach obserwujemy godziny w rożnych strefach czasowych. Stroną merytoryczną tego zadania zajął się nasz uczeń Wojciech Biały, który awansował do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego osiągając w Poznaniu bardzo wysoki wynik. Wojtkowi serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne pomysły w ramach akcji "uczymy się rożnymi sposobami".

 
Kiermasz świąteczny w Dreźnie

WEIHNACHTSMARKT najstarszy i najbardziej okazały jest w Dreźnie. Z okazji 584 urodzin jarmarku 60 osobowa grupa uczniów naszej szkoły i rodziców odwiedziła stolicę Saksonii. Tematem wyprawy była tradycja adwentowych kiermaszy. Przy okazji dzieci pisały listy do Mikołaja i umieściły je w specjalnej skrzynce, poznawały historię, architekturę i realia tej części Niemiec. Był to dzień wypieku tradycyjnego strucla oraz otwarcia kolejnego okna kalendarza adwentowego. W pamięci pozostaną nam z pewnością misternie udekorowane kramy oraz smak owoców w lukrach i czekoladach. A może także kilka nowych słów i zwrotów?

 
Pasowanie na Czytelnika

Uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Podczas spotkania w bibliotece dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki i jak zachowywać się w bibliotece. Zapoznały się ze zbiorami biblioteki i zasadami korzystania z nich. Dzieci wysłuchały próśb i rad, z jakimi zwróciła się do nich książka. Obiecały, że zawsze będą dbać o swoje książki i je szanować. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przez uczniów przyrzeczenia, pasowanie przez panią bibliotekarkę i wręczenie dyplomów. Na pamiątkę pasowania dzieci otrzymały zakładki do książki, wykonane przez ich starszych kolegów. Zobacz zdjęcia.

 
Fascynujący świat ptaków Jeziora Łoniewskiego

4 grudnia gościliśmy w szkole pana Janusza Stępniewskiego, który opowiadał o "Fascynującym świecie ptaków Jeziora Łoniewskiego". Dzieci mogły nie tylko obejrzeć ciekawe zdjęcia, ale też posłuchać odgłosów różnych ptaków.

 
Obserwacja ptaków

W czwartek 22 listopada dzieci z kółka ekologicznego z klas I- III brały udział w wycieczce ornitologicznej do Zglińca. Przewodnikiem po niezwykłym terenie Natura 2000 był pan Janusz Stępniewski. Mieliśmy ogromne szczęście obserwować w locie bielika. Przyglądaliśmy się łabędziom krzykliwym i kaczkom krzyżówkom. Widzieliśmy bielaczki, wąsatki, dzwońce, czaple białe i siwe. Usłyszeć natomiast mogliśmy sikorki, kosy, sójkę, a nawet strzyżyka. Podziwialiśmy też gniazda remiza. Zobacz zdjęcia.

 
Wycieczka do Poznania

Uczniowie klas I- III wraz z wychowawczyniami wzięli udział w wycieczce do Poznania. Pierwszym punktem atrakcji były pokazy o tajemnicach i wypieku Rogali Świętomarcińskich wraz z elementami gwary i historii Poznania w Rogalowym Muzeum. W pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz i koziołki degustowaliśmy rogale. Potem pojechaliśmy do Teatru Muzycznego na spektakl „Madagaskar – musicalowa przygoda” — roztańczonego musicalu dla dzieci i rodzin. Dzieci bawiły się znakomicie, reagując niezwykle żywiołowo- zrywały się do oklasków i tańca. Pobyt na wycieczce pozostawił niezapomniane wrażenia. Zobacz zdjęcia.

 
Mikołajki

6 grudnia przedszkole i szkołę odwiedził prawdziwy Mikołaj, biskup z Miry. Krasnale i Elfy odśpiewały gościowi serię tematycznych piosenek i zaprosiły go do pląsów. Starsi wysłuchali opowieści o Świętym, a niektórzy zdawali egzamin sprawnościowy ze skoków. Zdecydowana większość dzieci odpowiedziała na czapeczkową propozycję Samorządu Uczniowskiego. To był bardzo udany dzień.

 
Warsztaty szycia

Igła z nitką to bohaterki zajęć rękodzielniczych, które przypadły do gustu najmłodszym dziewczynkom. Zaczęło się od igły i guzika, a potem dziewczęta doskonale poradziły sobie z maszyną do szycia. Brawo! Zapraszamy w środy o godz. 14.30.

 
Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych przypadł w naszej szkole na 5 grudnia, kiedy to w Holandii przybywa z podarkami Sinterklaas. Grupowy projekt dla wszystkich dzieci przeprowadziła mama naszych uczniów Marianny i Janka. Dzieci dowiedziały się, jakimi językami posługują się Europejczycy. Następnie dzieci nauczyły się piosenek o holenderskim darczyńcy, który obdarował publiczność tradycyjnymi ciasteczkami korzennymi. Ostatnią częścią dnia były targi językowe, które dla uczniów klas młodszych przygotowali siódmo- i ósmoklasiści. Dziękujemy pani Joannie i nauczycielkom języków obcych z Osiecznej za udział w zabawie i za niezapomniany dzień.

 
Konkurs języka angielskiego

Klasa VIII wzięła udział w konkursie języka angielskiego pt. „Kraje anglojęzyczne w 3D”. Zadaniem uczniów było przedstawienie znanych zabytków Anglii lub Ameryki w formie plastycznej. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością oraz talentem. Autorzy prac zostali nagrodzeni, a wykonane przez nich makiety staną się znakiem rozpoznawczym pracowni językowej.

 
Wieści z przedszkola – grudzień 2018 r.

Mikołajki

W tym roku Mikołajki w przedszkolu miały charakter wyjątkowy. Dzieci spotkały się z dwoma Mikołajami. Oprócz zwykłego Mikołaja, który przybywa do przedszkola co roku, odwiedził przedszkolaków Święty Mikołaj Biskup, który w interesujący sposób opowiadał dzieciom o swoim życiu, posłannictwie i orędownictwie w niebie. Spotkania z Mikołajami dostarczyły przedszkolakom wiele wzruszeń i niesamowitych przeżyć, którym towarzyszyły wspólne zabawy, śpiewy i tańce. Oczywiście nie zabrakło też prezentów. Galeria

 
Andrzejki

Wróżby, zabawy i tańce- tak spędziliśmy popołudnie i wieczór andrzejkowy w szkole. Zobacz zdjęcia.

 
Teatr Atut

W minioną środę gościły w naszej szkole Panie z Centrum Edukacji Atut z Leszna. Przedszkolaki i uczniowie wszystkich klas usłyszeli historię o Słowiance Wasylisie, która poszukując ognia, dotarła do muzycznej chaty Baby Jagi. Tam czekały na dziewczynę bębny z wszystkich krańców świata. Wasylisa, z pomocą naszych dzieci, wykonała zadania i z ogniem wróciła do domu macochy. Dzięki ciepłemu płomieniowi ogrzała nie tylko chatę, ale i serce niedobrej (dotąd) macochy.Podczas widowiska nasi podopieczni wykazali się niezwykłym talentem muzycznym! Zdjęcia

 
Wyjazd do Leszna

Dnia 26 listopada 2018 r. uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w Bibliotece Pedagogicznej w Lesznie w warsztatach pt. „Mirabelka - kiełkująca historia”. Podczas wizyty w Lesznie uwzględniliśmy także zwiedzanie miasta. Uczniowie zobaczyli Rynek, Ratusz, pomnik przyrody - dąb „Bolek” oraz pomnik poety Stanisława Grochowiaka na placu Metziga. Tego dnia obejrzeliśmy również spektakl teatralny, pt. „Świat legend” w Miejskim Ośrodku Kultury. Celem wyjazdu było rozbudzenie świadomości przyrodniczej i historycznej dzieci, kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki teatralnej oraz integracja grup rówieśniczych. Zobacz zdjęcia.

 
Konkursy przedmiotowe

Okres nauki w szkole to czas wytężonej pracy. W październiku i listopadzie odbywały się eliminacje szkolne konkursów przedmiotowych ogłoszonych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego zakwalifikował się Wojciech Biały. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, a Wojtkowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Spotkanie z żołnierzem

Uczniowie klas I- III mieli przyjemność gościć u siebie żołnierza- tatę jednego z naszych dzieci. Nasz gość opowiedział dzieciom, czym zajmują się żołnierze oraz jak trudna i ważna jest ich praca dla naszej ojczyzny. Pokazał także swój mundur, omawiając wszystkie jego znaczenia i symbole. Wszyscy słuchali z wielkim zaciekawieniem. Sami mieli także możliwość przymierzenia żołnierskiej garderoby, wielką furorę zrobiła maska przeciwgazowa i hełm. Na zakończenie obejrzeliśmy krótki film przedstawiający ćwiczenia na poligonie. Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi za ciekawe zajęcia. Zobacz zdjęcia.

 
Dzień Kredki

W czwartek, 22 listopada Samorząd Uczniowski zachęcił wszystkich do zaangażowania w działania artystyczne w ramach Dnia Kredki. Oprócz kolorowania i zabaw z kredą, malowaliśmy twarze. Nie mogło zabraknąć najmłodszych. Krasnale i Elfy z naszego przedszkola pokazały, jak bardzo lubią zabawy z kredkami.

 
Warsztaty zawodoznawcze

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach zawodoznawczych zorganizowanych przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lesznie.

 
Dzień Życzliwości

21 września w klasach II i III obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji dzieci poprzez prezentację multimedialną zapoznały się z genezą tego święta. Nauczycielki zachęcały do bycia życzliwym, uprzejmym, otwartym wobec innych. Następnie uczniowie obejrzeli fragment filmu „W głowie się nie mieści”, który przedstawiał budzące się emocje w świecie umysłu Riley- jedenastoletniej bohaterki. Rozmowa na temat rodzajów emocji i sposobów ich wyrażania poprzedziła przedstawienie emocji w formie plastycznej na tablicy w korytarzu.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 11

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości